> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Po brankových hodech přišel půst.

vloženo: 19.08.2017           komentářů: 0

Opavští dřeli, ale nedokázali skórovat a se Sokolovem remizovali

Opava – Po brankových hodech přišel půst. Fotbalisté Slezského FC sice na svém stadionu přehráli Sokolov, jenže nedokázali využít ani jednu šanci, a tak se s Baníkem rozešli smírně bez branek.
4.kolo, sobota 19.8.2017, 18:00
Slezský FC Opava Slezský FC Opava
0:0
FK Baník Sokolov FK Baník Sokolov
Fendrich – Helebrand, Simerský, Žídek, Stříž – Schaffartzik – Kayamba (82. Puškáč), Jursa, Zapalač (67. Zavadil) – Smola (73. Jurečka), Kuzmanović. Trenér: Roman Skuhravý.

Belaň – Mejdr, O. Ševčík, Mráz, Čihák (74. Tůma) – Kosak, Glaser, Machek, Strada – Jakub Dvořák II. (68. Končal) – Přeučil (57. A. Ševčík). Trenér: Pavel Horváth.

Bez branek.
Rozhodčí: Nenadál – Vodrážka, Hock.
ŽK: Zapalač – Glaser, Mráz, Přeučil, Čihák, Kosak, Končal, Belaň.
Diváci: 2657

Slezský FC přitom vstoupil do utkání aktivně. Podle očekávání měl více ze hry a zatažený Sokolov se v úvodu jen bránil. První varování Opava vyslala svému soupeři zhruba po čtvrthodině hry, kdy Zapalačův centr doputoval na hlavu Smoly, jenže jeho hlavička zblízka skončila jen na boční síti sokolovské brány.

Neuběhlo ani deset minut a někteří diváci už se radovali z gólu. Kayamba ukázal své rychlé nohy, obešel dva protihráče a chytrou zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Jursu, který zblízka přestřelil hostující svatyni. Po změně stran už Opavští tak výraznou herní převahu neměli. Po hodině hry ale mohli konečně otevřít skóre.

Kuzmanović odcentroval z pravé strany, Žídek se vyšrouboval do vzduchu, ovšem také on poslal míč hlavičkou nad bránu. Baník se soustředil na bránění cenného výsledku a počítal minuty do konce zápasu. Hostům pak muselo zatrnout po akci dobře hrajícího Jursy, který si poradil se svým hlídačem, před dalším obráncem Sokolova zasekl míč, vystřelil a Belaň jeho ránu konečky prstů vytáhl na roh.

Hosté vycítili šanci, že v Opavě by se mohlo vydolovat více bodů, a tak občas vyrazili do nebezpečného brejku. Ten z 81. minuty mohl být smrtící. Končal vysunul střídajícího Adama Ševčíka, který se ocitl sám před Fendrichem. Sokolovský hráč napřáhl, jenže v rozhodující okamžik zakopl a stoprocentní tutovka byla zapomenuta.

To už byl na hřišti také Pavel Zavadil, ale ani jeho pomoc ke kýženému gólu Slezského FC nevedla. Navzdory šestiminutovému nastavení se Opavští neprosadili a se Sokolovem remizovali bez branek.


autor: SFC Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.