> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Po brankových hodech přišel půst.

vloženo: 19.08.2017           komentářů: 0

Opavští dřeli, ale nedokázali skórovat a se Sokolovem remizovali

Opava – Po brankových hodech přišel půst. Fotbalisté Slezského FC sice na svém stadionu přehráli Sokolov, jenže nedokázali využít ani jednu šanci, a tak se s Baníkem rozešli smírně bez branek.
4.kolo, sobota 19.8.2017, 18:00
Slezský FC Opava Slezský FC Opava
0:0
FK Baník Sokolov FK Baník Sokolov
Fendrich – Helebrand, Simerský, Žídek, Stříž – Schaffartzik – Kayamba (82. Puškáč), Jursa, Zapalač (67. Zavadil) – Smola (73. Jurečka), Kuzmanović. Trenér: Roman Skuhravý.

Belaň – Mejdr, O. Ševčík, Mráz, Čihák (74. Tůma) – Kosak, Glaser, Machek, Strada – Jakub Dvořák II. (68. Končal) – Přeučil (57. A. Ševčík). Trenér: Pavel Horváth.

Bez branek.
Rozhodčí: Nenadál – Vodrážka, Hock.
ŽK: Zapalač – Glaser, Mráz, Přeučil, Čihák, Kosak, Končal, Belaň.
Diváci: 2657

Slezský FC přitom vstoupil do utkání aktivně. Podle očekávání měl více ze hry a zatažený Sokolov se v úvodu jen bránil. První varování Opava vyslala svému soupeři zhruba po čtvrthodině hry, kdy Zapalačův centr doputoval na hlavu Smoly, jenže jeho hlavička zblízka skončila jen na boční síti sokolovské brány.

Neuběhlo ani deset minut a někteří diváci už se radovali z gólu. Kayamba ukázal své rychlé nohy, obešel dva protihráče a chytrou zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Jursu, který zblízka přestřelil hostující svatyni. Po změně stran už Opavští tak výraznou herní převahu neměli. Po hodině hry ale mohli konečně otevřít skóre.

Kuzmanović odcentroval z pravé strany, Žídek se vyšrouboval do vzduchu, ovšem také on poslal míč hlavičkou nad bránu. Baník se soustředil na bránění cenného výsledku a počítal minuty do konce zápasu. Hostům pak muselo zatrnout po akci dobře hrajícího Jursy, který si poradil se svým hlídačem, před dalším obráncem Sokolova zasekl míč, vystřelil a Belaň jeho ránu konečky prstů vytáhl na roh.

Hosté vycítili šanci, že v Opavě by se mohlo vydolovat více bodů, a tak občas vyrazili do nebezpečného brejku. Ten z 81. minuty mohl být smrtící. Končal vysunul střídajícího Adama Ševčíka, který se ocitl sám před Fendrichem. Sokolovský hráč napřáhl, jenže v rozhodující okamžik zakopl a stoprocentní tutovka byla zapomenuta.

To už byl na hřišti také Pavel Zavadil, ale ani jeho pomoc ke kýženému gólu Slezského FC nevedla. Navzdory šestiminutovému nastavení se Opavští neprosadili a se Sokolovem remizovali bez branek.


autor: SFC Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun