> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opavští si vyšlápli na Janów

vloženo: 18.08.2017           komentářů: 0

Opavští si vyšlápli na Janów, ukázali skvělý obrat

Hokejisté opavského Slezanu absolvovali druhou prověrku v přípravě. Poprvé se představili na domácím ledě, kde si poradili s polským Janówem. Naprzód sice v Opavě vedl, ale pak nakoupil čtyři góly a ze slezské metropole si účastník nejvyšší soutěže v Polsku odvezl porážku 3:4.
přát., čtvrtek 17.8.2017
HC Slezan Opava
4:3
(0:1, 2:0, 2:2)
Akuna Naprzód Janów
Branky a nahrávky: 22. Seidler (Vaněk), 29. Hladoník (Tichý), 44. Fedor (Polok, Tichý), 51. Fedor (Wolf, Polok) – 12. Šeda (Skrodziuk), 55. Sroka, 60. Charousek (Šeda, Indra). Rozhodčí: Klapetek – Beránek, Rychlý. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3.
HC Slezan Opava: Šafránek (29. Wanecki) – Galvas, Chalupa, Kiss, Tichý, Šindelář, Štindl, Slavík – Kažimír, Vaněk, Wolf, Polok, Selingr, Seidler, Kilnar, Maxner, Hartmann, Fedor, Horváth, Hladoník, Sedlář.
Akuna Naprzód Janów: Elzbieciak (29. Niemczyk) – Musiol, Kosakowski, Stoklosa, Charousek, Indra, Kulik, Sarna, Kaplon, Stachura, Žywiolek, Sroka, Pohl, Kosmeda, Potěchin, Zielosko, Rajski, Šeda, Skrodziuk
Komentář k zápasu

Úvodní třetina Slezanu moc nevyšla. Hosté měli více ze hry a zaslouženě se dostali do vedení, když v čase 11:52 využili přesilovku. Skrodziuk našel Šedu, jenž zblízka napálil puk přesně k pravé tyčce. Postupem času se dění na ledě vyrovnalo a Opavští začali utahovat šrouby. Skóre se ovšem do konce první části nezměnilo.

Stalo se tak až na startu druhého dějství, kdy v signalizované výhodě úřadovali testovaní borci z Poruby. Vaněk nachystal gól Seidlerovi, jenž propálil Elzbieciaka – 1:1. Opavští pak uspěli i při hře čtyři na čtyři. Tichý pálil a číhající Hladoník pohotově poslal kotouč do branky polského celku.

Opava získala herní sebevědomí a na začátku třetí dvacetiminutovky udeřila znovu. V přesilovce puk putoval po ose Tichý – Polok – Fedor až k posledně jmenovanému, který z ostrého úhlu prostřelil Niemczyka a bylo to o dvě branky. O chvíli později Slezan přežil oslabení a získal další přesilovku. Tu svou druhou trefou v zápase využil Fedor a opavský tým šel do tříbrankového trháku – 4:1.

Polský extraligista však nic nezabalil. Naopak. Sroka zhruba pět minut před koncem snížil a v čase 59:58 ještě Charousek upravil skóre na konečných 4:3 pro Opavu, která tak získala cenný skalp soupeře z Polska.


autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.