> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opavští si vyšlápli na Janów

vloženo: 18.08.2017           komentářů: 0

Opavští si vyšlápli na Janów, ukázali skvělý obrat

Hokejisté opavského Slezanu absolvovali druhou prověrku v přípravě. Poprvé se představili na domácím ledě, kde si poradili s polským Janówem. Naprzód sice v Opavě vedl, ale pak nakoupil čtyři góly a ze slezské metropole si účastník nejvyšší soutěže v Polsku odvezl porážku 3:4.
přát., čtvrtek 17.8.2017
HC Slezan Opava
4:3
(0:1, 2:0, 2:2)
Akuna Naprzód Janów
Branky a nahrávky: 22. Seidler (Vaněk), 29. Hladoník (Tichý), 44. Fedor (Polok, Tichý), 51. Fedor (Wolf, Polok) – 12. Šeda (Skrodziuk), 55. Sroka, 60. Charousek (Šeda, Indra). Rozhodčí: Klapetek – Beránek, Rychlý. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3.
HC Slezan Opava: Šafránek (29. Wanecki) – Galvas, Chalupa, Kiss, Tichý, Šindelář, Štindl, Slavík – Kažimír, Vaněk, Wolf, Polok, Selingr, Seidler, Kilnar, Maxner, Hartmann, Fedor, Horváth, Hladoník, Sedlář.
Akuna Naprzód Janów: Elzbieciak (29. Niemczyk) – Musiol, Kosakowski, Stoklosa, Charousek, Indra, Kulik, Sarna, Kaplon, Stachura, Žywiolek, Sroka, Pohl, Kosmeda, Potěchin, Zielosko, Rajski, Šeda, Skrodziuk
Komentář k zápasu

Úvodní třetina Slezanu moc nevyšla. Hosté měli více ze hry a zaslouženě se dostali do vedení, když v čase 11:52 využili přesilovku. Skrodziuk našel Šedu, jenž zblízka napálil puk přesně k pravé tyčce. Postupem času se dění na ledě vyrovnalo a Opavští začali utahovat šrouby. Skóre se ovšem do konce první části nezměnilo.

Stalo se tak až na startu druhého dějství, kdy v signalizované výhodě úřadovali testovaní borci z Poruby. Vaněk nachystal gól Seidlerovi, jenž propálil Elzbieciaka – 1:1. Opavští pak uspěli i při hře čtyři na čtyři. Tichý pálil a číhající Hladoník pohotově poslal kotouč do branky polského celku.

Opava získala herní sebevědomí a na začátku třetí dvacetiminutovky udeřila znovu. V přesilovce puk putoval po ose Tichý – Polok – Fedor až k posledně jmenovanému, který z ostrého úhlu prostřelil Niemczyka a bylo to o dvě branky. O chvíli později Slezan přežil oslabení a získal další přesilovku. Tu svou druhou trefou v zápase využil Fedor a opavský tým šel do tříbrankového trháku – 4:1.

Polský extraligista však nic nezabalil. Naopak. Sroka zhruba pět minut před koncem snížil a v čase 59:58 ještě Charousek upravil skóre na konečných 4:3 pro Opavu, která tak získala cenný skalp soupeře z Polska.


autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun