> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opavští si vyšlápli na Janów

vloženo: 18.08.2017           komentářů: 0

Opavští si vyšlápli na Janów, ukázali skvělý obrat

Hokejisté opavského Slezanu absolvovali druhou prověrku v přípravě. Poprvé se představili na domácím ledě, kde si poradili s polským Janówem. Naprzód sice v Opavě vedl, ale pak nakoupil čtyři góly a ze slezské metropole si účastník nejvyšší soutěže v Polsku odvezl porážku 3:4.
přát., čtvrtek 17.8.2017
HC Slezan Opava
4:3
(0:1, 2:0, 2:2)
Akuna Naprzód Janów
Branky a nahrávky: 22. Seidler (Vaněk), 29. Hladoník (Tichý), 44. Fedor (Polok, Tichý), 51. Fedor (Wolf, Polok) – 12. Šeda (Skrodziuk), 55. Sroka, 60. Charousek (Šeda, Indra). Rozhodčí: Klapetek – Beránek, Rychlý. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3.
HC Slezan Opava: Šafránek (29. Wanecki) – Galvas, Chalupa, Kiss, Tichý, Šindelář, Štindl, Slavík – Kažimír, Vaněk, Wolf, Polok, Selingr, Seidler, Kilnar, Maxner, Hartmann, Fedor, Horváth, Hladoník, Sedlář.
Akuna Naprzód Janów: Elzbieciak (29. Niemczyk) – Musiol, Kosakowski, Stoklosa, Charousek, Indra, Kulik, Sarna, Kaplon, Stachura, Žywiolek, Sroka, Pohl, Kosmeda, Potěchin, Zielosko, Rajski, Šeda, Skrodziuk
Komentář k zápasu

Úvodní třetina Slezanu moc nevyšla. Hosté měli více ze hry a zaslouženě se dostali do vedení, když v čase 11:52 využili přesilovku. Skrodziuk našel Šedu, jenž zblízka napálil puk přesně k pravé tyčce. Postupem času se dění na ledě vyrovnalo a Opavští začali utahovat šrouby. Skóre se ovšem do konce první části nezměnilo.

Stalo se tak až na startu druhého dějství, kdy v signalizované výhodě úřadovali testovaní borci z Poruby. Vaněk nachystal gól Seidlerovi, jenž propálil Elzbieciaka – 1:1. Opavští pak uspěli i při hře čtyři na čtyři. Tichý pálil a číhající Hladoník pohotově poslal kotouč do branky polského celku.

Opava získala herní sebevědomí a na začátku třetí dvacetiminutovky udeřila znovu. V přesilovce puk putoval po ose Tichý – Polok – Fedor až k posledně jmenovanému, který z ostrého úhlu prostřelil Niemczyka a bylo to o dvě branky. O chvíli později Slezan přežil oslabení a získal další přesilovku. Tu svou druhou trefou v zápase využil Fedor a opavský tým šel do tříbrankového trháku – 4:1.

Polský extraligista však nic nezabalil. Naopak. Sroka zhruba pět minut před koncem snížil a v čase 59:58 ještě Charousek upravil skóre na konečných 4:3 pro Opavu, která tak získala cenný skalp soupeře z Polska.


autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.