> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jaké jsou změny v kádru mužů

vloženo: 10.08.2017           komentářů: 0

Jaké jsou změny v kádru mužů TJ Hradec nad Moravicí?

Velké změny hráčského potenciálu pro nový soutěžní ročník se nekonají, mužstvo se za dobu 2 a půl let mé práce plně stabilizovalo, vhodně se průběžně doplňovalo a vytvořil se tak fantastický kolektiv mladých lidí, kteří mají jasný cíl, a to co nejlépe reprezentovat město pod nejkrásnějším zámkem v České republice. Takže zůstaly všechny hlavní opory a odešel pouze druhý brankář Matěj Válek do TJ Sokol Dolní Životice a Daniel Wiweger do týmu TJ U plus U Žimrovice, který chtěl hrát vyšší soutěž a v předvečer před naším papírovým postupem do 1.B. třídy podepsal nový kontrakt. K tomu uvádím, že by bylo tak vhodné sehnat náhradního gólmana pro tréninkové jednotky a pro případ nuceného nastoupení do zápasu a také chybí jeden či dva straší hráči, kteří by vnesli do hry potřebný klid, nadhled, rozvahu a zkušenost. Do mužstva se vrátil Lukáš Scholtz, který na jaře hodně absentoval, z dorostu naskočil Marek Šimeček, trénují i další dorostenci jako Jakub Kvasnička, Tomáš Manderla a Matyáš Černín a zpět do mužstva přišel i Jakub Ondřej, který v nedávné době chvíli působil v TJ Sokol Dolní Životice. Důležité je však sdělit, že se v hradeckém mužstvu rozšířil realizační tým, přičemž já jsem se stal tak zvaným sportovním vedoucím, hlavním trenérem je pan Vratislav Maisel, jeho asistentem Martin Weinhold a týmu pomáhá i Vlastimil Brunovský.

Jaké ambice má nováček v 1.B. třídě?

Ambice jsou na nováčka soutěže snad velmi střízlivé a splnitelné. Chceme hrát v první polovině tabulky, potrápit papírově silnější týmy, vítězit převážně na domácí půdě a svou hrou a výkony chceme bavit nejen fanoušky a diváky, ale hlavně sami sebe. Byl bych moc rád, kdyby si každý hráč i člen realizačního týmu účinkování v krajské soutěži užil a byl se svou rolí v tomto bezvadném mužstvu nadmíru spokojen.

Co byste řekl k letní přípravě?

Letní příprava začala v polovině července v areálu hradeckého fotbalového hřiště, kdy tréninky probíhaly 2x týdně a k tomu byly nasmlouvány přátelské zápasy s mužstvy, kterých si nesmírně vážím a které většinou hrají vyšší soutěže. Odehráli jsme tak velmi zajímavý zápas s mužstvem FK Bolatice, kdy jsme zvítězili 4:1, uskutečnilo se i dramatické a bojovné utkání s týmem TJ Sokol Slavkov, které skončilo remízou 2:2. Pak jsme odehráli „přípravák“ s velmi kvalitním mužstvem SK Viktorie Chlebičov, ve kterém jsme se za nefotbalového vedra hodně bránili, hráli spíše defenzivně a ukopali jsme relativně příznivý výsledek, a to prohru 3:2. Poslední měření sil proběhlo s týmem FK Slavia Opava na opavské Minervě, kdy po úvodních minutách váhání a dezorientace jsme se dostali skvěle do hry a vyhráli jsme 4:2. Teď o víkendu už nás čeká ostrý start v 1.B. třídě, a to v sobotu 12.8.2017 na hřišti TJ Úvalno. Musím zde říci, že tréninků i přípravných zápasů se zúčastňoval velký počet hráčů, docházejí si zatrénovat i fotbalisté, kteří jsou na soupisce jiných týmů a také jsme tedy do přípravy začlenili naše nadějné dorostence.

Jak vypadá současné zázemí pro hradecké mužstvo i jeho soupeře?

Se zázemím je to stále velmi problematické, i když se vedení TJ v čele s panem Pavlem Kuzníkem a s Radimem Kvasničkou snaží situaci zlepšit. V areálu hřiště se zprovoznila unimobuňka se šatnou a sprchou, opravila se budova toalet a v dřevěném přístřešku se intenzivně budují další dvě šatny a sociální vybavení. Přesto se mužstvo soupeře bude i nadále převlíkat v areálu volejbalistů a rozhodčí budou mít k dispozici prostory v budově Sboru dobrovolných hasičů. Po postupu z okresu do kraje jsem čekal větší zájem představitelů města Hradce nad Moravicí a zde bydlících, pracujících a podnikajících soukromých firem, společností i jednotlivých majitelů úspěšných podniků. Nic takového se doposud nestalo a žádná jiná fyzická či právnická osoba, kromě stávajících, nám nehodila to pověstné lano. Přesto celé mužstvo je odhodláno dát do nového soutěžního ročníku maximum svého fotbalového umění a hrát v 1.B. třídě důstojnou roli a rovnocenného partnera.

autor: René Černohorský

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.