> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jaké jsou změny v kádru mužů

vloženo: 10.08.2017           komentářů: 0

Jaké jsou změny v kádru mužů TJ Hradec nad Moravicí?

Velké změny hráčského potenciálu pro nový soutěžní ročník se nekonají, mužstvo se za dobu 2 a půl let mé práce plně stabilizovalo, vhodně se průběžně doplňovalo a vytvořil se tak fantastický kolektiv mladých lidí, kteří mají jasný cíl, a to co nejlépe reprezentovat město pod nejkrásnějším zámkem v České republice. Takže zůstaly všechny hlavní opory a odešel pouze druhý brankář Matěj Válek do TJ Sokol Dolní Životice a Daniel Wiweger do týmu TJ U plus U Žimrovice, který chtěl hrát vyšší soutěž a v předvečer před naším papírovým postupem do 1.B. třídy podepsal nový kontrakt. K tomu uvádím, že by bylo tak vhodné sehnat náhradního gólmana pro tréninkové jednotky a pro případ nuceného nastoupení do zápasu a také chybí jeden či dva straší hráči, kteří by vnesli do hry potřebný klid, nadhled, rozvahu a zkušenost. Do mužstva se vrátil Lukáš Scholtz, který na jaře hodně absentoval, z dorostu naskočil Marek Šimeček, trénují i další dorostenci jako Jakub Kvasnička, Tomáš Manderla a Matyáš Černín a zpět do mužstva přišel i Jakub Ondřej, který v nedávné době chvíli působil v TJ Sokol Dolní Životice. Důležité je však sdělit, že se v hradeckém mužstvu rozšířil realizační tým, přičemž já jsem se stal tak zvaným sportovním vedoucím, hlavním trenérem je pan Vratislav Maisel, jeho asistentem Martin Weinhold a týmu pomáhá i Vlastimil Brunovský.

Jaké ambice má nováček v 1.B. třídě?

Ambice jsou na nováčka soutěže snad velmi střízlivé a splnitelné. Chceme hrát v první polovině tabulky, potrápit papírově silnější týmy, vítězit převážně na domácí půdě a svou hrou a výkony chceme bavit nejen fanoušky a diváky, ale hlavně sami sebe. Byl bych moc rád, kdyby si každý hráč i člen realizačního týmu účinkování v krajské soutěži užil a byl se svou rolí v tomto bezvadném mužstvu nadmíru spokojen.

Co byste řekl k letní přípravě?

Letní příprava začala v polovině července v areálu hradeckého fotbalového hřiště, kdy tréninky probíhaly 2x týdně a k tomu byly nasmlouvány přátelské zápasy s mužstvy, kterých si nesmírně vážím a které většinou hrají vyšší soutěže. Odehráli jsme tak velmi zajímavý zápas s mužstvem FK Bolatice, kdy jsme zvítězili 4:1, uskutečnilo se i dramatické a bojovné utkání s týmem TJ Sokol Slavkov, které skončilo remízou 2:2. Pak jsme odehráli „přípravák“ s velmi kvalitním mužstvem SK Viktorie Chlebičov, ve kterém jsme se za nefotbalového vedra hodně bránili, hráli spíše defenzivně a ukopali jsme relativně příznivý výsledek, a to prohru 3:2. Poslední měření sil proběhlo s týmem FK Slavia Opava na opavské Minervě, kdy po úvodních minutách váhání a dezorientace jsme se dostali skvěle do hry a vyhráli jsme 4:2. Teď o víkendu už nás čeká ostrý start v 1.B. třídě, a to v sobotu 12.8.2017 na hřišti TJ Úvalno. Musím zde říci, že tréninků i přípravných zápasů se zúčastňoval velký počet hráčů, docházejí si zatrénovat i fotbalisté, kteří jsou na soupisce jiných týmů a také jsme tedy do přípravy začlenili naše nadějné dorostence.

Jak vypadá současné zázemí pro hradecké mužstvo i jeho soupeře?

Se zázemím je to stále velmi problematické, i když se vedení TJ v čele s panem Pavlem Kuzníkem a s Radimem Kvasničkou snaží situaci zlepšit. V areálu hřiště se zprovoznila unimobuňka se šatnou a sprchou, opravila se budova toalet a v dřevěném přístřešku se intenzivně budují další dvě šatny a sociální vybavení. Přesto se mužstvo soupeře bude i nadále převlíkat v areálu volejbalistů a rozhodčí budou mít k dispozici prostory v budově Sboru dobrovolných hasičů. Po postupu z okresu do kraje jsem čekal větší zájem představitelů města Hradce nad Moravicí a zde bydlících, pracujících a podnikajících soukromých firem, společností i jednotlivých majitelů úspěšných podniků. Nic takového se doposud nestalo a žádná jiná fyzická či právnická osoba, kromě stávajících, nám nehodila to pověstné lano. Přesto celé mužstvo je odhodláno dát do nového soutěžního ročníku maximum svého fotbalového umění a hrát v 1.B. třídě důstojnou roli a rovnocenného partnera.

autor: René Černohorský

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun