> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jaké jsou změny v kádru mužů

vloženo: 10.08.2017           komentářů: 0

Jaké jsou změny v kádru mužů TJ Hradec nad Moravicí?

Velké změny hráčského potenciálu pro nový soutěžní ročník se nekonají, mužstvo se za dobu 2 a půl let mé práce plně stabilizovalo, vhodně se průběžně doplňovalo a vytvořil se tak fantastický kolektiv mladých lidí, kteří mají jasný cíl, a to co nejlépe reprezentovat město pod nejkrásnějším zámkem v České republice. Takže zůstaly všechny hlavní opory a odešel pouze druhý brankář Matěj Válek do TJ Sokol Dolní Životice a Daniel Wiweger do týmu TJ U plus U Žimrovice, který chtěl hrát vyšší soutěž a v předvečer před naším papírovým postupem do 1.B. třídy podepsal nový kontrakt. K tomu uvádím, že by bylo tak vhodné sehnat náhradního gólmana pro tréninkové jednotky a pro případ nuceného nastoupení do zápasu a také chybí jeden či dva straší hráči, kteří by vnesli do hry potřebný klid, nadhled, rozvahu a zkušenost. Do mužstva se vrátil Lukáš Scholtz, který na jaře hodně absentoval, z dorostu naskočil Marek Šimeček, trénují i další dorostenci jako Jakub Kvasnička, Tomáš Manderla a Matyáš Černín a zpět do mužstva přišel i Jakub Ondřej, který v nedávné době chvíli působil v TJ Sokol Dolní Životice. Důležité je však sdělit, že se v hradeckém mužstvu rozšířil realizační tým, přičemž já jsem se stal tak zvaným sportovním vedoucím, hlavním trenérem je pan Vratislav Maisel, jeho asistentem Martin Weinhold a týmu pomáhá i Vlastimil Brunovský.

Jaké ambice má nováček v 1.B. třídě?

Ambice jsou na nováčka soutěže snad velmi střízlivé a splnitelné. Chceme hrát v první polovině tabulky, potrápit papírově silnější týmy, vítězit převážně na domácí půdě a svou hrou a výkony chceme bavit nejen fanoušky a diváky, ale hlavně sami sebe. Byl bych moc rád, kdyby si každý hráč i člen realizačního týmu účinkování v krajské soutěži užil a byl se svou rolí v tomto bezvadném mužstvu nadmíru spokojen.

Co byste řekl k letní přípravě?

Letní příprava začala v polovině července v areálu hradeckého fotbalového hřiště, kdy tréninky probíhaly 2x týdně a k tomu byly nasmlouvány přátelské zápasy s mužstvy, kterých si nesmírně vážím a které většinou hrají vyšší soutěže. Odehráli jsme tak velmi zajímavý zápas s mužstvem FK Bolatice, kdy jsme zvítězili 4:1, uskutečnilo se i dramatické a bojovné utkání s týmem TJ Sokol Slavkov, které skončilo remízou 2:2. Pak jsme odehráli „přípravák“ s velmi kvalitním mužstvem SK Viktorie Chlebičov, ve kterém jsme se za nefotbalového vedra hodně bránili, hráli spíše defenzivně a ukopali jsme relativně příznivý výsledek, a to prohru 3:2. Poslední měření sil proběhlo s týmem FK Slavia Opava na opavské Minervě, kdy po úvodních minutách váhání a dezorientace jsme se dostali skvěle do hry a vyhráli jsme 4:2. Teď o víkendu už nás čeká ostrý start v 1.B. třídě, a to v sobotu 12.8.2017 na hřišti TJ Úvalno. Musím zde říci, že tréninků i přípravných zápasů se zúčastňoval velký počet hráčů, docházejí si zatrénovat i fotbalisté, kteří jsou na soupisce jiných týmů a také jsme tedy do přípravy začlenili naše nadějné dorostence.

Jak vypadá současné zázemí pro hradecké mužstvo i jeho soupeře?

Se zázemím je to stále velmi problematické, i když se vedení TJ v čele s panem Pavlem Kuzníkem a s Radimem Kvasničkou snaží situaci zlepšit. V areálu hřiště se zprovoznila unimobuňka se šatnou a sprchou, opravila se budova toalet a v dřevěném přístřešku se intenzivně budují další dvě šatny a sociální vybavení. Přesto se mužstvo soupeře bude i nadále převlíkat v areálu volejbalistů a rozhodčí budou mít k dispozici prostory v budově Sboru dobrovolných hasičů. Po postupu z okresu do kraje jsem čekal větší zájem představitelů města Hradce nad Moravicí a zde bydlících, pracujících a podnikajících soukromých firem, společností i jednotlivých majitelů úspěšných podniků. Nic takového se doposud nestalo a žádná jiná fyzická či právnická osoba, kromě stávajících, nám nehodila to pověstné lano. Přesto celé mužstvo je odhodláno dát do nového soutěžního ročníku maximum svého fotbalového umění a hrát v 1.B. třídě důstojnou roli a rovnocenného partnera.

autor: René Černohorský

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.