> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dopravní nehoda silně podnapilého

vloženo: 08.08.2017           komentářů: 0

Dopravní nehoda silně podnapilého řidiče osobního automobilu v Hradci nad Moravicí

Patnáct minut po jedenácté hodině večerní 6. srpna 2017 řídil 26letý muž z Opavska své osobní motorové vozidlo tovární značky Kia po cyklostezce v Hradci nad Moravicí, a to ve směru od přilehlé restaurace k ulici Tovární okruh, přičemž nezvládl řízení a pravým bokem vozu narazil do vzrostlého stromu. Nárazem byl automobil odhozen na oplocení rodinného domu a rovněž došlo k proražení pneumatiky. Řidič přesto nezastavil, v jízdě pokračoval až na parkoviště místního podniku, kde vůz odstavil a odešel pryč. Nad ránem se však ke svému automobilu vrátil, nasedl do něj a v tomto usnul. Při prověřování nahlášené dopravní nehody byl havarovaný automobil nalezen v dopoledních hodinách následujícího dne na parkovišti u zmíněné ulice Tovární okruh a uvnitř byl nalezen výše jmenovaný 26letý muž. Ten doznal, že vozidlo je jeho majetkem, ale že si na svou případnou noční jízdu nepamatuje, poněvadž byl v silně podnapilém stavu. Odborná měření dechovými zkouškami u něj prokázala i nadále přítomnost alkoholu, poněvadž nadýchal hodnoty okolo 0,7 promile alkoholu v dechu. Muž s naměřenými hodnotami souhlasil a sdělil, že alkoholické nápoje požíval v odpoledních a ve večerních hodinách předchozího dne. Na výzvu zakročujících policistů se následně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve a moči) na protialkoholní záchytné stanici v Opavě, na místě mu policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 16 tisíc korun.


autor: por. Bc. René Černohorský komisař

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.