> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dopravní nehoda silně podnapilého

vloženo: 08.08.2017           komentářů: 0

Dopravní nehoda silně podnapilého řidiče osobního automobilu v Hradci nad Moravicí

Patnáct minut po jedenácté hodině večerní 6. srpna 2017 řídil 26letý muž z Opavska své osobní motorové vozidlo tovární značky Kia po cyklostezce v Hradci nad Moravicí, a to ve směru od přilehlé restaurace k ulici Tovární okruh, přičemž nezvládl řízení a pravým bokem vozu narazil do vzrostlého stromu. Nárazem byl automobil odhozen na oplocení rodinného domu a rovněž došlo k proražení pneumatiky. Řidič přesto nezastavil, v jízdě pokračoval až na parkoviště místního podniku, kde vůz odstavil a odešel pryč. Nad ránem se však ke svému automobilu vrátil, nasedl do něj a v tomto usnul. Při prověřování nahlášené dopravní nehody byl havarovaný automobil nalezen v dopoledních hodinách následujícího dne na parkovišti u zmíněné ulice Tovární okruh a uvnitř byl nalezen výše jmenovaný 26letý muž. Ten doznal, že vozidlo je jeho majetkem, ale že si na svou případnou noční jízdu nepamatuje, poněvadž byl v silně podnapilém stavu. Odborná měření dechovými zkouškami u něj prokázala i nadále přítomnost alkoholu, poněvadž nadýchal hodnoty okolo 0,7 promile alkoholu v dechu. Muž s naměřenými hodnotami souhlasil a sdělil, že alkoholické nápoje požíval v odpoledních a ve večerních hodinách předchozího dne. Na výzvu zakročujících policistů se následně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve a moči) na protialkoholní záchytné stanici v Opavě, na místě mu policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 16 tisíc korun.


autor: por. Bc. René Černohorský komisař

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.