> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opavští ve velkém vedru rozstříleli

vloženo: 06.08.2017           komentářů: 0

Opavští ve velkém vedru rozstříleli Vítkovice 6:2

V sobotním velmi teplém odpoledni přivítala Opava před dozorem kamer České televize Vítkovice a chtěla podat lepší výkon, než minulý týden ve Frýdku-Místku. Plán vyšel, domácí jasně vyhráli, potěšili své fanoušky a připsali si tak první výhru v nové sezóně.
Slezský FC Opava
6:2(3:1)ON-LINE
MFK Vítkovice
Střelci
2. Michal Stříž
35. Tomáš Smola
42. Nemanja Kuzmanovič
59. Jan Schaffartzik (pen)
62. Ondřej Cverna (vl)
82. Joel Ngandu Kayamba
11. Tomáš Mrázek
77. Tomáš Mrázek (pen)
Karty
65. Jan Schaffartzik
76. Václav Jurečka
77. Nemanja Kuzmanovič
23. Martin Honiš
44. Jakub Kučera
51. Jan Matěj
58. Ondřej Cverna
Sestavy
Fendrich – Helebrand, Simerský, Žídek, Stříž – Zapalač, Zavadil (74. Jursa), Schaffartzik, Kayamba (84. Mozol) – Kuzmanović, Smola (68. Jurečka)
Trenér: Roman Skuhravý
Květon – Cverna, Mikula, Honiš, Prajza – Fiala (75. Szotkowski), Matěj, Ožvolda (66. Pavelka), Kučera – Mrázek, Mišinský (61. Hruzík)
Trenér: Roman West
Rozhodčí: Franěk - Kotalík, Dresler • Stadion: Městský stadion Opava • Diváci: 2186
Komentář

Úvod do utkání byl pěkně ostrý, prakticky hned z prvního útoku domácí skórovali, když si na levé straně naběhl na přesný centr Michal Stříž a křížnou střelou nedal brankáři Vítkovic žádnou šanci. Jenže hosté nepřijeli se strachem a poměrně brzy se jim podařilo srovnat. V 11. minutě si mezi obránce naběhl Tomáš Mrázek a střelou podél gólmana upravil na 1:1. Důležitý okamžik utkání přišel ve 23. minutě, to Martin Honiš stáhl unikajícího Smolu a sudí Franěk tasil rovnou červenou kartu. Vítkovice tak čekalo dlouhé oslabení. Přesilovku dokázali Opavští do pauzy dvakrát využít, nejprve se prosadil zcela volný Tomáš Smola a těsně před pauzou využil přímý kop Nemanja Kuzmanović a hlavou navýšil na 3:1.

Po přestávce pokračoval opavský nápor a nechyběly ani další góly. V 59. minutě se k penaltě za Cvernův faul na Smolu postavil Jan Schaffartzik, a i když Květon vystihl směr střely, na míč nedosáhl a bylo to už o tři branky. Ondřej Cverna ve druhé půli nezažil dobré chvíle, neboť po zaviněné penaltě si navíc dal i vlastní gól a nechtěně tak upravil na drtivých 5:1 pro Opavu. Alespoň malé zmírnění tohoto krutého výsledku zařídil z penalty Tomáš Mrázek, jenže nebyl tím posledním, kdo se v sobotu radoval z gólu. Tím byl domácí Joel Ngandu Kayamba, když se dostal do sóla a to zvládl proměnit. Konečný výsledek tak zní 6:2 pro Opavu, a to mohou být hosté za něj rádi, neboť gólman Květon ještě několik dobrých šancí zneškodnil.

Opava tak ve velkém vedru dala zapomenout na nepříliš povedený výsledek z prvního kola a ukázala v útoku svou velkou sílu. Trenér Skuhravý má rozhodně na čem stavět.

autor: http://www.fnliga.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun