> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opavští ve velkém vedru rozstříleli

vloženo: 06.08.2017           komentářů: 0

Opavští ve velkém vedru rozstříleli Vítkovice 6:2

V sobotním velmi teplém odpoledni přivítala Opava před dozorem kamer České televize Vítkovice a chtěla podat lepší výkon, než minulý týden ve Frýdku-Místku. Plán vyšel, domácí jasně vyhráli, potěšili své fanoušky a připsali si tak první výhru v nové sezóně.
Slezský FC Opava
6:2(3:1)ON-LINE
MFK Vítkovice
Střelci
2. Michal Stříž
35. Tomáš Smola
42. Nemanja Kuzmanovič
59. Jan Schaffartzik (pen)
62. Ondřej Cverna (vl)
82. Joel Ngandu Kayamba
11. Tomáš Mrázek
77. Tomáš Mrázek (pen)
Karty
65. Jan Schaffartzik
76. Václav Jurečka
77. Nemanja Kuzmanovič
23. Martin Honiš
44. Jakub Kučera
51. Jan Matěj
58. Ondřej Cverna
Sestavy
Fendrich – Helebrand, Simerský, Žídek, Stříž – Zapalač, Zavadil (74. Jursa), Schaffartzik, Kayamba (84. Mozol) – Kuzmanović, Smola (68. Jurečka)
Trenér: Roman Skuhravý
Květon – Cverna, Mikula, Honiš, Prajza – Fiala (75. Szotkowski), Matěj, Ožvolda (66. Pavelka), Kučera – Mrázek, Mišinský (61. Hruzík)
Trenér: Roman West
Rozhodčí: Franěk - Kotalík, Dresler • Stadion: Městský stadion Opava • Diváci: 2186
Komentář

Úvod do utkání byl pěkně ostrý, prakticky hned z prvního útoku domácí skórovali, když si na levé straně naběhl na přesný centr Michal Stříž a křížnou střelou nedal brankáři Vítkovic žádnou šanci. Jenže hosté nepřijeli se strachem a poměrně brzy se jim podařilo srovnat. V 11. minutě si mezi obránce naběhl Tomáš Mrázek a střelou podél gólmana upravil na 1:1. Důležitý okamžik utkání přišel ve 23. minutě, to Martin Honiš stáhl unikajícího Smolu a sudí Franěk tasil rovnou červenou kartu. Vítkovice tak čekalo dlouhé oslabení. Přesilovku dokázali Opavští do pauzy dvakrát využít, nejprve se prosadil zcela volný Tomáš Smola a těsně před pauzou využil přímý kop Nemanja Kuzmanović a hlavou navýšil na 3:1.

Po přestávce pokračoval opavský nápor a nechyběly ani další góly. V 59. minutě se k penaltě za Cvernův faul na Smolu postavil Jan Schaffartzik, a i když Květon vystihl směr střely, na míč nedosáhl a bylo to už o tři branky. Ondřej Cverna ve druhé půli nezažil dobré chvíle, neboť po zaviněné penaltě si navíc dal i vlastní gól a nechtěně tak upravil na drtivých 5:1 pro Opavu. Alespoň malé zmírnění tohoto krutého výsledku zařídil z penalty Tomáš Mrázek, jenže nebyl tím posledním, kdo se v sobotu radoval z gólu. Tím byl domácí Joel Ngandu Kayamba, když se dostal do sóla a to zvládl proměnit. Konečný výsledek tak zní 6:2 pro Opavu, a to mohou být hosté za něj rádi, neboť gólman Květon ještě několik dobrých šancí zneškodnil.

Opava tak ve velkém vedru dala zapomenout na nepříliš povedený výsledek z prvního kola a ukázala v útoku svou velkou sílu. Trenér Skuhravý má rozhodně na čem stavět.

autor: http://www.fnliga.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.