> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opavští ve velkém vedru rozstříleli

vloženo: 06.08.2017           komentářů: 0

Opavští ve velkém vedru rozstříleli Vítkovice 6:2

V sobotním velmi teplém odpoledni přivítala Opava před dozorem kamer České televize Vítkovice a chtěla podat lepší výkon, než minulý týden ve Frýdku-Místku. Plán vyšel, domácí jasně vyhráli, potěšili své fanoušky a připsali si tak první výhru v nové sezóně.
Slezský FC Opava
6:2(3:1)ON-LINE
MFK Vítkovice
Střelci
2. Michal Stříž
35. Tomáš Smola
42. Nemanja Kuzmanovič
59. Jan Schaffartzik (pen)
62. Ondřej Cverna (vl)
82. Joel Ngandu Kayamba
11. Tomáš Mrázek
77. Tomáš Mrázek (pen)
Karty
65. Jan Schaffartzik
76. Václav Jurečka
77. Nemanja Kuzmanovič
23. Martin Honiš
44. Jakub Kučera
51. Jan Matěj
58. Ondřej Cverna
Sestavy
Fendrich – Helebrand, Simerský, Žídek, Stříž – Zapalač, Zavadil (74. Jursa), Schaffartzik, Kayamba (84. Mozol) – Kuzmanović, Smola (68. Jurečka)
Trenér: Roman Skuhravý
Květon – Cverna, Mikula, Honiš, Prajza – Fiala (75. Szotkowski), Matěj, Ožvolda (66. Pavelka), Kučera – Mrázek, Mišinský (61. Hruzík)
Trenér: Roman West
Rozhodčí: Franěk - Kotalík, Dresler • Stadion: Městský stadion Opava • Diváci: 2186
Komentář

Úvod do utkání byl pěkně ostrý, prakticky hned z prvního útoku domácí skórovali, když si na levé straně naběhl na přesný centr Michal Stříž a křížnou střelou nedal brankáři Vítkovic žádnou šanci. Jenže hosté nepřijeli se strachem a poměrně brzy se jim podařilo srovnat. V 11. minutě si mezi obránce naběhl Tomáš Mrázek a střelou podél gólmana upravil na 1:1. Důležitý okamžik utkání přišel ve 23. minutě, to Martin Honiš stáhl unikajícího Smolu a sudí Franěk tasil rovnou červenou kartu. Vítkovice tak čekalo dlouhé oslabení. Přesilovku dokázali Opavští do pauzy dvakrát využít, nejprve se prosadil zcela volný Tomáš Smola a těsně před pauzou využil přímý kop Nemanja Kuzmanović a hlavou navýšil na 3:1.

Po přestávce pokračoval opavský nápor a nechyběly ani další góly. V 59. minutě se k penaltě za Cvernův faul na Smolu postavil Jan Schaffartzik, a i když Květon vystihl směr střely, na míč nedosáhl a bylo to už o tři branky. Ondřej Cverna ve druhé půli nezažil dobré chvíle, neboť po zaviněné penaltě si navíc dal i vlastní gól a nechtěně tak upravil na drtivých 5:1 pro Opavu. Alespoň malé zmírnění tohoto krutého výsledku zařídil z penalty Tomáš Mrázek, jenže nebyl tím posledním, kdo se v sobotu radoval z gólu. Tím byl domácí Joel Ngandu Kayamba, když se dostal do sóla a to zvládl proměnit. Konečný výsledek tak zní 6:2 pro Opavu, a to mohou být hosté za něj rádi, neboť gólman Květon ještě několik dobrých šancí zneškodnil.

Opava tak ve velkém vedru dala zapomenout na nepříliš povedený výsledek z prvního kola a ukázala v útoku svou velkou sílu. Trenér Skuhravý má rozhodně na čem stavět.

autor: http://www.fnliga.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.