> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Heinzům vadí Letní kino

vloženo: 04.08.2017           komentářů: 0

Sousedům Heinzům vadí Letní kino - zpravidla 2 hodiny filmové projekce, nepouštíme ani hudbu před a po projekci. Máme pouze 15W starý zesilovač od Tesly (v kamenném kině je 6x 600W). Letos jsme ubrali i většinu nedělních projekcí na základě loňských stížností a dnes pořídili dvě směrové nové reprobedny... Obyvatelé, co žijí přímo u hlavní cesty, si okno do ticha neotevřenou nikdy. Tak, jako se to stalo mně loni, přišel člen rodiny Heinzů zezadu po tmě k naší 19 leté zaměstnankyni kina, která zrovna promítala a začal s ní třást a nadávat a vyhrožovat policií (z toho šoku, se nevzpamatujete ani za 5 minut, standardní by bylo přijít alespoň zepředu). Já dnes dostal vynadáno od dalšího člena rodiny, ať s tou hlasitostí robime pořádek! Areál jsme celý vyčistili, odvezli 8 vozíků bordelu z dřívější činnosti Heinzů. Ponechali jim v areálu i zeď k připouštění koní, i když zavazí v umístění reproduktoru a podia. Každý týden je areál zesratý a zechcaný od volně puštěných koní Heinzů - pořídili jsme si tedy lopatu - hovna pravidelně odklízíme, smrad ze chcanek však řešit nelze. Neprudíme, že je v zámeckém areálu pravidelně odstavená zemědělská technika. Že zničili podium, které zde postavili hradečtí hasiči. Že splašení koně zpřetrhali elektřinu. Že nelegálně ubagrovali zámecký svah a parkují zde auta a svážejí dřevo. Prostor jsme otevřeli veřejnosti. Po této rodině jej soustavně zpevňujeme, uklízíme, opravujeme. To nejsou pomluvy, ale prostý fakt. Bude-li tato rodina nadále užívat tento prostor, který nemají pro účel zemědělské činnosti pronajat a ještě nadávat zaměstnancům kina, začne veškerou nelegální činnost Heinzů naopak řešit Národní památkový ústav i město. Kino má udělenu výjimku z nočního klidu a areál je pronajat pro pořádání filmových projekcí, koncertů a pohostinské činnosti. Přesto, že Heinzi za užívání prostoru neplatí, doteď jsme tolerovali a uklízeli veškerý nepořádek, zajištovali zpevňování ploch, které jejich koně rozdeptali, zpravidla před konáním kulturní akce. Jak více vyjít vstříc, než že se v areálu nepouští hudba, reprodukce je pouze během projekce a pokud se zde déle zdržují diváci po projekci, prostor zhasneme a výčep zavřeme... Po telefonickém hovoru s kastelánem zveřejňuji jen letmou fotodokumentaci činnosti rodiny Heinzů ve veřejném přírodním prostoru zámeckého areálu. Dále už bude situaci řešit přímo správa zámku. Nám i provozovateli výčepu trpělivost došla.

autor: www.kinohradec.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.