> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Heinzům vadí Letní kino

vloženo: 04.08.2017           komentářů: 0

Sousedům Heinzům vadí Letní kino - zpravidla 2 hodiny filmové projekce, nepouštíme ani hudbu před a po projekci. Máme pouze 15W starý zesilovač od Tesly (v kamenném kině je 6x 600W). Letos jsme ubrali i většinu nedělních projekcí na základě loňských stížností a dnes pořídili dvě směrové nové reprobedny... Obyvatelé, co žijí přímo u hlavní cesty, si okno do ticha neotevřenou nikdy. Tak, jako se to stalo mně loni, přišel člen rodiny Heinzů zezadu po tmě k naší 19 leté zaměstnankyni kina, která zrovna promítala a začal s ní třást a nadávat a vyhrožovat policií (z toho šoku, se nevzpamatujete ani za 5 minut, standardní by bylo přijít alespoň zepředu). Já dnes dostal vynadáno od dalšího člena rodiny, ať s tou hlasitostí robime pořádek! Areál jsme celý vyčistili, odvezli 8 vozíků bordelu z dřívější činnosti Heinzů. Ponechali jim v areálu i zeď k připouštění koní, i když zavazí v umístění reproduktoru a podia. Každý týden je areál zesratý a zechcaný od volně puštěných koní Heinzů - pořídili jsme si tedy lopatu - hovna pravidelně odklízíme, smrad ze chcanek však řešit nelze. Neprudíme, že je v zámeckém areálu pravidelně odstavená zemědělská technika. Že zničili podium, které zde postavili hradečtí hasiči. Že splašení koně zpřetrhali elektřinu. Že nelegálně ubagrovali zámecký svah a parkují zde auta a svážejí dřevo. Prostor jsme otevřeli veřejnosti. Po této rodině jej soustavně zpevňujeme, uklízíme, opravujeme. To nejsou pomluvy, ale prostý fakt. Bude-li tato rodina nadále užívat tento prostor, který nemají pro účel zemědělské činnosti pronajat a ještě nadávat zaměstnancům kina, začne veškerou nelegální činnost Heinzů naopak řešit Národní památkový ústav i město. Kino má udělenu výjimku z nočního klidu a areál je pronajat pro pořádání filmových projekcí, koncertů a pohostinské činnosti. Přesto, že Heinzi za užívání prostoru neplatí, doteď jsme tolerovali a uklízeli veškerý nepořádek, zajištovali zpevňování ploch, které jejich koně rozdeptali, zpravidla před konáním kulturní akce. Jak více vyjít vstříc, než že se v areálu nepouští hudba, reprodukce je pouze během projekce a pokud se zde déle zdržují diváci po projekci, prostor zhasneme a výčep zavřeme... Po telefonickém hovoru s kastelánem zveřejňuji jen letmou fotodokumentaci činnosti rodiny Heinzů ve veřejném přírodním prostoru zámeckého areálu. Dále už bude situaci řešit přímo správa zámku. Nám i provozovateli výčepu trpělivost došla.

autor: www.kinohradec.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.