> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava – Vítkovice

vloženo: 04.08.2017           komentářů: 0

První domácí zápas je tady, Slezský FC hostí v derby Vítkovice

Opava – Tak jsme se dočkali, první domácí zápas je tady. Opavské fotbalisty čekají Vítkovice. Po remíze ve Frýdku-Místku potřebuje favorit druhé ligy tři body jako sůl. Hosté vedení trenérem Romanem Westem si v úvodním duelu podzimu body podělili s ústeckou Armou, a sice po bezbrankové remíze.

Pikantností na tomto utkání je fakt, že klíčovými muži Vítkovic jsou tři bývalí hráči Opavy, a to stoper David Mikula, útočník Tomáš Mrázek a brankář Josef Květon. „Vítkovice pokračují v tom, v čem započaly na jaře. Trenéři Kopecký s Westem tým dobře nastartovali, je to jejich týmová práce. Navíc se teď posílili o Ožvoldu s Mrázkem,“ řekl trenér Opavy Roman Skuhravý. „Podle mě odehrají klidnější sezonu, než tomu bylo loni,“ podotkl opavský stratég.

Opavští jdou do derby v roli velkého favorita. „Favority budeme, pokud si rozpomeneme na naše dobré výkony a budeme je schopni zopakovat. Čím dřív si osvojíme naši hru, tím rychleji se nastartujeme. Musíme si uvědomit, že každý soupeř se bude proti nám chtít vytáhnout,“ pokračoval Roman Skuhravý.

Otázkou je, v jaké sestavě Slezský FC proti Vítkovicím nastoupí. K dispozici bude již uzdravený Petr Zapalač. „Uvidíme, zda bude nachystaný na celý zápas, nebo naskočí až v průběhu. Každopádně je to pro nás klíčový hráč,“ zvedl prst trenér Slezského FC. K sestavě na zápas pak řekl: „Je velké umění pro trenéra vybrat sestavu na utkání. U nás je to o to těžší, že všichni tvrdě pracují a chtějí hrát. Naším cílem je co nejdříve najít správnou sestavu,“ uvedl trenér.

„Opava je pro mě favoritem možná i z jiného důvodu – má stabilizované mužstvo a každého půl roku je velmi kvalitně doplňované. A jsou rok od roku silnější. Navíc v uplynulé sezoně dosáhli obrovského úspěchu, když se dostali až do finále domácího poháru, takže jim narostlo herní sebevědomí. Otázka je, kdo tam vyskočí s ní, a taky, zda ona svou roli zvládne,“ řekl na adresu sobotního soupeře trenér Vítkovic Roman West. Utkání začíná v 14.30.
Foto: mfkv.cz

autor: www.sfc.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun