> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava – Vítkovice

vloženo: 04.08.2017           komentářů: 0

První domácí zápas je tady, Slezský FC hostí v derby Vítkovice

Opava – Tak jsme se dočkali, první domácí zápas je tady. Opavské fotbalisty čekají Vítkovice. Po remíze ve Frýdku-Místku potřebuje favorit druhé ligy tři body jako sůl. Hosté vedení trenérem Romanem Westem si v úvodním duelu podzimu body podělili s ústeckou Armou, a sice po bezbrankové remíze.

Pikantností na tomto utkání je fakt, že klíčovými muži Vítkovic jsou tři bývalí hráči Opavy, a to stoper David Mikula, útočník Tomáš Mrázek a brankář Josef Květon. „Vítkovice pokračují v tom, v čem započaly na jaře. Trenéři Kopecký s Westem tým dobře nastartovali, je to jejich týmová práce. Navíc se teď posílili o Ožvoldu s Mrázkem,“ řekl trenér Opavy Roman Skuhravý. „Podle mě odehrají klidnější sezonu, než tomu bylo loni,“ podotkl opavský stratég.

Opavští jdou do derby v roli velkého favorita. „Favority budeme, pokud si rozpomeneme na naše dobré výkony a budeme je schopni zopakovat. Čím dřív si osvojíme naši hru, tím rychleji se nastartujeme. Musíme si uvědomit, že každý soupeř se bude proti nám chtít vytáhnout,“ pokračoval Roman Skuhravý.

Otázkou je, v jaké sestavě Slezský FC proti Vítkovicím nastoupí. K dispozici bude již uzdravený Petr Zapalač. „Uvidíme, zda bude nachystaný na celý zápas, nebo naskočí až v průběhu. Každopádně je to pro nás klíčový hráč,“ zvedl prst trenér Slezského FC. K sestavě na zápas pak řekl: „Je velké umění pro trenéra vybrat sestavu na utkání. U nás je to o to těžší, že všichni tvrdě pracují a chtějí hrát. Naším cílem je co nejdříve najít správnou sestavu,“ uvedl trenér.

„Opava je pro mě favoritem možná i z jiného důvodu – má stabilizované mužstvo a každého půl roku je velmi kvalitně doplňované. A jsou rok od roku silnější. Navíc v uplynulé sezoně dosáhli obrovského úspěchu, když se dostali až do finále domácího poháru, takže jim narostlo herní sebevědomí. Otázka je, kdo tam vyskočí s ní, a taky, zda ona svou roli zvládne,“ řekl na adresu sobotního soupeře trenér Vítkovic Roman West. Utkání začíná v 14.30.
Foto: mfkv.cz

autor: www.sfc.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.