> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava – Vítkovice

vloženo: 04.08.2017           komentářů: 0

První domácí zápas je tady, Slezský FC hostí v derby Vítkovice

Opava – Tak jsme se dočkali, první domácí zápas je tady. Opavské fotbalisty čekají Vítkovice. Po remíze ve Frýdku-Místku potřebuje favorit druhé ligy tři body jako sůl. Hosté vedení trenérem Romanem Westem si v úvodním duelu podzimu body podělili s ústeckou Armou, a sice po bezbrankové remíze.

Pikantností na tomto utkání je fakt, že klíčovými muži Vítkovic jsou tři bývalí hráči Opavy, a to stoper David Mikula, útočník Tomáš Mrázek a brankář Josef Květon. „Vítkovice pokračují v tom, v čem započaly na jaře. Trenéři Kopecký s Westem tým dobře nastartovali, je to jejich týmová práce. Navíc se teď posílili o Ožvoldu s Mrázkem,“ řekl trenér Opavy Roman Skuhravý. „Podle mě odehrají klidnější sezonu, než tomu bylo loni,“ podotkl opavský stratég.

Opavští jdou do derby v roli velkého favorita. „Favority budeme, pokud si rozpomeneme na naše dobré výkony a budeme je schopni zopakovat. Čím dřív si osvojíme naši hru, tím rychleji se nastartujeme. Musíme si uvědomit, že každý soupeř se bude proti nám chtít vytáhnout,“ pokračoval Roman Skuhravý.

Otázkou je, v jaké sestavě Slezský FC proti Vítkovicím nastoupí. K dispozici bude již uzdravený Petr Zapalač. „Uvidíme, zda bude nachystaný na celý zápas, nebo naskočí až v průběhu. Každopádně je to pro nás klíčový hráč,“ zvedl prst trenér Slezského FC. K sestavě na zápas pak řekl: „Je velké umění pro trenéra vybrat sestavu na utkání. U nás je to o to těžší, že všichni tvrdě pracují a chtějí hrát. Naším cílem je co nejdříve najít správnou sestavu,“ uvedl trenér.

„Opava je pro mě favoritem možná i z jiného důvodu – má stabilizované mužstvo a každého půl roku je velmi kvalitně doplňované. A jsou rok od roku silnější. Navíc v uplynulé sezoně dosáhli obrovského úspěchu, když se dostali až do finále domácího poháru, takže jim narostlo herní sebevědomí. Otázka je, kdo tam vyskočí s ní, a taky, zda ona svou roli zvládne,“ řekl na adresu sobotního soupeře trenér Vítkovic Roman West. Utkání začíná v 14.30.
Foto: mfkv.cz

autor: www.sfc.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.