> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hlučínští hasiči zachraňovali

vloženo: 03.08.2017           komentářů: 0

Hlučínští hasiči zachraňovali zaklesnutou nohu na molu a topící se rodinku

Hned dvakrát během středečního odpoledne a večera (2.8.2017) museli zasahovat profesionální hasiči (HZS MSK) z Hlučína, směna A, u nehod na vodní hladině. Nejprve zachránili ženu a dvě děti, s nimiž se v rybníku Nezmar v Dolním Benešově potopil pevný kajak, podruhé vyprošťovali na hlučínské štěrkovně zaklesnutou nohu desetileté dívenky v ocelovém molu. Obě události vyřešili hasiči z Opavska rychle a úspěšně.

Do Dolního Benešova vyjela ve středu odpoledne (po 16. hodině) jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Hlučín společně s jednotkou dobrovolných hasičů Dolní Benešov na pomoc topící se rodince ve zdejším rybníku Nezmar.

Hasiči na motorovém člunu zachránili jak matku s dětmi, a to zhruba 250 metrů od břehu, tak pomohli staršímu muži, který jako první vyjel na svém nafukovacím člunu rodince na pomoc a zajistil, že se topící osoby udržely nad hladinou. Hasiči tedy zajistili bezpečný převoz všech čtyř osob na břeh rybníka.

Před osmou hodinou večerní bylo operační středisko hasičů informováno o nehodě na ocelovém mole (pontonu) oblíbené rekreační nádrže Štěrkovna v Hlučíně, kde se si desetiletá dívenka zaklesla levou nohu v otvoru pro odtok vody.

Hlučínští profesionální hasiči po příjezdu na štěrkovnu položili děvče do úlevové polohy, zchladili otok kolene a namazali levou nohu saponátem ke snadnému vytažení. I přes tyto kroky nešla noha vytáhnout.

Ve spolupráci s týmem ZZS MSK byla noha znecitlivěna léky. Poté hasiči nohu vytáhli z díry v molu bez jakéhokoliv zranění. Děvče bylo odvezeno na kontrolu a molo hasiči zajistili před dalším úrazem.

autor: por. Mgr. Petr Kůdela

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.