> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Malé moravskoslezské derby

vloženo: 29.07.2017           komentářů: 0

Malé moravskoslezské derby dopadlo nerozhodně, Frýdek-Místek s Opavou si rozdělily po bodu

Frýdek-Místek - V úvodním kole Fortuna národní ligy přivítal Frýdek-Místek na svém stadionu Opavu a bylo vidět, že domácí nechtějí navázat na nepovedený konec uplynulého ročníku. O šance a atraktivní hru nouze nebyla, na první gól si ale diváci na stadionu museli počkat až do druhé půle. Frýdek-Místek šel jako první do vedení zásluhou ex-opavského Grussmanna, avšak Opavští našli odpověď v podobě gólu Tomáše Smoly. Na nedostatek šancí si nemohl nikdo stěžovat, další branky již ale nepadly a oba týmy se tak rozešly smírně za stavu 1:1.
MFK Frýdek-Místek
1:1(0:0)ON-LINE
Slezský FC Opava
Střelci
49. Radim Grussmann
68. Tomáš Smola
Karty
73. Adam Varadi
75. Marián Kovařík
85. Matěj Biolek
bez karet
Sestavy
Buček – Švrček, Literák, Pielorz, Ondráček – Biolek, Šumský (90+2. Spasojević), Grussmann, Chvěja (72. Krčula) – Varadi, M. Kovařík (85. Fofanah)
Trenér: Ladislav Krabec
Fendrich – Simerský, Žídek, Hrabina, T. Čelůstka (61. Jurečka) – Zavadil, Schaffartzik, Jursa – Kayamba (86. Puškáč), Smola (77. Stříž), Kuzmanović
Trenér: Roman Skuhravý
Rozhodčí: Dubravský - Batík, Caletka • Stadion: Stadion Stovky • Diváci: 2153
Komentář

V úvodních deseti minutách to byli domácí, kteří měli nejen herní převahu, ale také velmi blízko k otevření skóre. Centrovaný míč od Adama Varadiho se snesl až k Nikolasi Šumskému, který ho ale nedokázal nasměrovat mimo dosah brankáře Fendricha. Přišly i šance na druhé straně, a to v podobě dvou přímých kopů Opavy, ani ty však nevedly ke gólu. Obrovskou šanci spálil také opavský Kuzmanović, jenž z bezprostřední blízkosti nedokázal usměrnit balon do brány.

Následné minuty nepřinesly žádnou velkou šanci, neboť se ani jeden tým nedokázal kombinačně dostat do míst, odkud by mohl vážněji ohrozit svého soupeře. Vše mohl změnit ve 34. minutě Marián Kovařík, který ale hlavičku do branky neusměrnil. Z následného protiútoku Opavy protáhl domácího gólmana Kayamba, avšak ani on bezbrankové skóre nezměnil.

Z druhé půle uběhlo pět minut a Frýdeckomístečtí se mohli radovat z úvodní branky sezony. Adam Varadi poslal centr a ten našel levou nohu Radima Grussmanna, jenž z první přesně nasměroval míč k pravé tyči. Chvíli poté mohl stejný hráč domácí vedení navýšit, avšak jeho střela postrádala potřebnou razanci.

V 56. minutě se do velké šance dostal Nikolas Šumský, ale míč neusměrnil tak, jak by sám chtěl. Opavští se však nevzdávali a za hlasité podpory svých fanoušků se hnali za gólem. Jurečka však nepřelstil domácí obranu a ani Smolova hlavička nenašla svůj cíl. Kýžené vyrovnání přišlo chvíli po těchto nezdarech. Na konci centrovaného balonu byl prve neúspěšný Tomáš Smola, jenž nyní míč s klidem uklidil do sítě.

Konec utkání probíhal ve strhujícím tempu. V posledních minutách měl obrovskou šanci domácí kapitán Literák, ale bohužel pro Frýdek-Místek zastavilo jeho pokus břevno. O body se tak oba sobotní soupeři spravedlivě podělili.
Foto: mfkfm.cz

autor: http://www.fnliga.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.