> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Malé moravskoslezské derby

vloženo: 29.07.2017           komentářů: 0

Malé moravskoslezské derby dopadlo nerozhodně, Frýdek-Místek s Opavou si rozdělily po bodu

Frýdek-Místek - V úvodním kole Fortuna národní ligy přivítal Frýdek-Místek na svém stadionu Opavu a bylo vidět, že domácí nechtějí navázat na nepovedený konec uplynulého ročníku. O šance a atraktivní hru nouze nebyla, na první gól si ale diváci na stadionu museli počkat až do druhé půle. Frýdek-Místek šel jako první do vedení zásluhou ex-opavského Grussmanna, avšak Opavští našli odpověď v podobě gólu Tomáše Smoly. Na nedostatek šancí si nemohl nikdo stěžovat, další branky již ale nepadly a oba týmy se tak rozešly smírně za stavu 1:1.
MFK Frýdek-Místek
1:1(0:0)ON-LINE
Slezský FC Opava
Střelci
49. Radim Grussmann
68. Tomáš Smola
Karty
73. Adam Varadi
75. Marián Kovařík
85. Matěj Biolek
bez karet
Sestavy
Buček – Švrček, Literák, Pielorz, Ondráček – Biolek, Šumský (90+2. Spasojević), Grussmann, Chvěja (72. Krčula) – Varadi, M. Kovařík (85. Fofanah)
Trenér: Ladislav Krabec
Fendrich – Simerský, Žídek, Hrabina, T. Čelůstka (61. Jurečka) – Zavadil, Schaffartzik, Jursa – Kayamba (86. Puškáč), Smola (77. Stříž), Kuzmanović
Trenér: Roman Skuhravý
Rozhodčí: Dubravský - Batík, Caletka • Stadion: Stadion Stovky • Diváci: 2153
Komentář

V úvodních deseti minutách to byli domácí, kteří měli nejen herní převahu, ale také velmi blízko k otevření skóre. Centrovaný míč od Adama Varadiho se snesl až k Nikolasi Šumskému, který ho ale nedokázal nasměrovat mimo dosah brankáře Fendricha. Přišly i šance na druhé straně, a to v podobě dvou přímých kopů Opavy, ani ty však nevedly ke gólu. Obrovskou šanci spálil také opavský Kuzmanović, jenž z bezprostřední blízkosti nedokázal usměrnit balon do brány.

Následné minuty nepřinesly žádnou velkou šanci, neboť se ani jeden tým nedokázal kombinačně dostat do míst, odkud by mohl vážněji ohrozit svého soupeře. Vše mohl změnit ve 34. minutě Marián Kovařík, který ale hlavičku do branky neusměrnil. Z následného protiútoku Opavy protáhl domácího gólmana Kayamba, avšak ani on bezbrankové skóre nezměnil.

Z druhé půle uběhlo pět minut a Frýdeckomístečtí se mohli radovat z úvodní branky sezony. Adam Varadi poslal centr a ten našel levou nohu Radima Grussmanna, jenž z první přesně nasměroval míč k pravé tyči. Chvíli poté mohl stejný hráč domácí vedení navýšit, avšak jeho střela postrádala potřebnou razanci.

V 56. minutě se do velké šance dostal Nikolas Šumský, ale míč neusměrnil tak, jak by sám chtěl. Opavští se však nevzdávali a za hlasité podpory svých fanoušků se hnali za gólem. Jurečka však nepřelstil domácí obranu a ani Smolova hlavička nenašla svůj cíl. Kýžené vyrovnání přišlo chvíli po těchto nezdarech. Na konci centrovaného balonu byl prve neúspěšný Tomáš Smola, jenž nyní míč s klidem uklidil do sítě.

Konec utkání probíhal ve strhujícím tempu. V posledních minutách měl obrovskou šanci domácí kapitán Literák, ale bohužel pro Frýdek-Místek zastavilo jeho pokus břevno. O body se tak oba sobotní soupeři spravedlivě podělili.
Foto: mfkfm.cz

autor: http://www.fnliga.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.