Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Malé moravskoslezské derby

vloženo: 29.07.2017           komentářů: 0

Malé moravskoslezské derby dopadlo nerozhodně, Frýdek-Místek s Opavou si rozdělily po bodu

Frýdek-Místek - V úvodním kole Fortuna národní ligy přivítal Frýdek-Místek na svém stadionu Opavu a bylo vidět, že domácí nechtějí navázat na nepovedený konec uplynulého ročníku. O šance a atraktivní hru nouze nebyla, na první gól si ale diváci na stadionu museli počkat až do druhé půle. Frýdek-Místek šel jako první do vedení zásluhou ex-opavského Grussmanna, avšak Opavští našli odpověď v podobě gólu Tomáše Smoly. Na nedostatek šancí si nemohl nikdo stěžovat, další branky již ale nepadly a oba týmy se tak rozešly smírně za stavu 1:1.
Sestavy
Buček – Švrček, Literák, Pielorz, Ondráček – Biolek, Šumský (90+2. Spasojević), Grussmann, Chvěja (72. Krčula) – Varadi, M. Kovařík (85. Fofanah)
Trenér: Ladislav Krabec
Fendrich – Simerský, Žídek, Hrabina, T. Čelůstka (61. Jurečka) – Zavadil, Schaffartzik, Jursa – Kayamba (86. Puškáč), Smola (77. Stříž), Kuzmanović
Trenér: Roman Skuhravý
Rozhodčí: Dubravský - Batík, Caletka • Stadion: Stadion Stovky • Diváci: 2153
Komentář

V úvodních deseti minutách to byli domácí, kteří měli nejen herní převahu, ale také velmi blízko k otevření skóre. Centrovaný míč od Adama Varadiho se snesl až k Nikolasi Šumskému, který ho ale nedokázal nasměrovat mimo dosah brankáře Fendricha. Přišly i šance na druhé straně, a to v podobě dvou přímých kopů Opavy, ani ty však nevedly ke gólu. Obrovskou šanci spálil také opavský Kuzmanović, jenž z bezprostřední blízkosti nedokázal usměrnit balon do brány.

Následné minuty nepřinesly žádnou velkou šanci, neboť se ani jeden tým nedokázal kombinačně dostat do míst, odkud by mohl vážněji ohrozit svého soupeře. Vše mohl změnit ve 34. minutě Marián Kovařík, který ale hlavičku do branky neusměrnil. Z následného protiútoku Opavy protáhl domácího gólmana Kayamba, avšak ani on bezbrankové skóre nezměnil.

Z druhé půle uběhlo pět minut a Frýdeckomístečtí se mohli radovat z úvodní branky sezony. Adam Varadi poslal centr a ten našel levou nohu Radima Grussmanna, jenž z první přesně nasměroval míč k pravé tyči. Chvíli poté mohl stejný hráč domácí vedení navýšit, avšak jeho střela postrádala potřebnou razanci.

V 56. minutě se do velké šance dostal Nikolas Šumský, ale míč neusměrnil tak, jak by sám chtěl. Opavští se však nevzdávali a za hlasité podpory svých fanoušků se hnali za gólem. Jurečka však nepřelstil domácí obranu a ani Smolova hlavička nenašla svůj cíl. Kýžené vyrovnání přišlo chvíli po těchto nezdarech. Na konci centrovaného balonu byl prve neúspěšný Tomáš Smola, jenž nyní míč s klidem uklidil do sítě.

Konec utkání probíhal ve strhujícím tempu. V posledních minutách měl obrovskou šanci domácí kapitán Literák, ale bohužel pro Frýdek-Místek zastavilo jeho pokus břevno. O body se tak oba sobotní soupeři spravedlivě podělili.

přidat komentář            zobrazit komentáře

> > >   náhodná fotka

Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

> > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun