> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nejvyšší čas!

vloženo: 26.07.2017           komentářů: 0

V Opavě vnímají novou sezónu jako jednu z posledních šancí dostat se do první ligy
Foto: Jan Šimek
Opava – V minulém ročníku Fortuna národní ligy získali 63 bodů, přesto se do nejvyšší soutěže nepodívali. Fotbalisté Slezského FC Opava však chtějí o to více zabojovat o kýžený postup v ročníku nadcházejícím. Úspěšný tým finalisty MOL Cupu zůstal pohromadě, na některých postech navíc ještě posílil. Cíl klubu s početnou fanouškovskou základnou je tak jasný - probojovat se konečně mezi tuzemskou fotbalovou elitu.

Bronzový tým loňské sezóny vnímá i po sestupu exgligových týmů z Hradce Králové a Příbrami většina účastníků Fortuna národní ligy jako hlavního favorita soutěže. „Skončili jsme třetí v lize a dostali jsme se až do finále poháru,“ připomněl loňské úspěchy generální manažer Slezského FC Alois Grussmann. „Nenechalo to nikoho klidným. Chtěli jsme udržet kvalitu mužstva a hráče, o kterých se šuškalo, že by mohli odejít,“ měl na mysli trio Zapalač, Žídek, Schaffartzik. „Prodloužili jsme jim smlouvu, vyšli jim vstříc. V klubu jsou spokojeni a jsem rád, že jsme došli ke shodě,“ pochvaloval si udržení hned několika klíčových hráčů.

Kromě toho Opava také posílila, mimo jiné i o zkušeného brněnského kapitána s bohatými zkušenostmi z nejvyšší soutěže. „Největším příchodem je Pavel Zavadil, Opavě dal přednost před jinými mužstvy,“ uvedl Grussmann na adresu nového špílmachra. „Z Pardubic dorazil Joel Kayamba a zkvalitnili jsme také brankářský post – přivedli jsme Vojtěcha Šroma. Na hostování přišel Michal Stříž, na kterého bychom, pokud vše půjde, jak si představujeme, měli uplatnit opci,“ uvedl manažer klubu s tím, že v případě Šroma je ještě třeba dotáhnout do konce některé administrativní záležitosti.

Z průměrného týmu druhé nejvyšší soutěže dokázal udělat trenér Roman Skuhravý během krátké doby strašáka favoritů. Letos připadne tato role právě Opavě. „Přijímáme ji s absolutní pokorou a respektem ke každému soupeři. Není to fráze. Víme, že pokud chceme uspět, musíme podat co nejlepší výkon proti všem,“ zmínil dvaačtyřicetiletý stratég a přiznal, že je na start nového ročníku pořádně natěšen.

„Loni se nám nepodařilo cíl naplnit, letos máme další příležitost. Dospěli jsme k tomu – a chci poděkovat vedení klubu – že jsme udrželi stávající kádr a na postech, kde jsme chtěli posílit, jsme zase o krok dál. Navýšili jsme i tréninkové dávky,“ přiznal, že letní dril, který jeho svěřenci museli v minulých týdnech absolvovat, byl vskutku hodně náročný.

„V některých fázích hry jsme udělali kus dopředu, což je pro nás klíčové,“ pokračoval Skuhravý. „Kdo chce postoupit, musí mít co nejdříve 50 bodů. My v loňském ročníku dokázali s 63 body nepostoupit. Tato zkušenost bude dostatečná, abychom šli zápas od zápasu, a předváděli fotbal, se kterým budeme spokojeni.“

Spolehnout se chtějí „žlutomodří“ tradičně i na své skvělé fanoušky. „Byl bych hrozně rád, abychom udrželi návštěvnost a zájem o fotbal, který jsme ve fanoušcích vzbudili. To je pro nás odměnou,“ vyzdvihl příznivce Slezského FC Skuhravý, který se v Opavě těší velké oblibě.

Slova se chopil také předseda představenstva Marek Hájek, který tradičně hovořil o ambicích klubu dostat se do nejvyšší soutěže. Jak se zdá, právě letos nadešel čas, kdy se tento „sen“ může stát skutečností. „Je to jedna z posledních šancí, jak se dostat do první ligy. Nechceme to nechávat na dva zápasy v baráži. Víme, že to je desetiprocentní šance, jak postoupit. Bohužel se to tak nastavilo,“ připomněl plánovanou změnu v systému postupujících, která vstoupí v platnost za rok. O patro výše půjde již jen vítěz Fortuna národní ligy, týmy na druhém a třetím místě budou hrát baráž.

„Víme, že to bude náročné, ale chceme v letošní sezóně bojovat o to, abychom se do první ligy dostali,“ pokračoval Hájek s tím, že klub stále nemá strategického partnera. Hlasitě se s koncem loňského ročníku hovořilo o čínském zájemci, ten ale nedodal pro vlastníka klubu – město – dostatek informací. „Věříme, že v září nebo na konci roku, se proces propojí. Zastupitelé získají o partnerovi dostatek informací a ten zase dodá, co je třeba pro vstup – hlavně co se týče financí. Chceme, abychom měli první ligu zaplacenou ze dvou třetin silným partnerem,“ má jasno Hájek.

A to také v tom, že pokud by se klub na postupové příčce umístil, šel by mezi tuzemskou fotbalovou smetánku za jakékoliv situace. „Každý, kdo vysoutěží postup a vzdá se ho, nemá ve fotbale co dělat. Výmluvy, že nejsou finance, jsou výsledkem neschopného fungování klubu. Pro mě je to naprosto nepřijatelné,“ kroutí hlavou nad stále rozšířenějším nešvarem ve sportu obecně.

A jak je na tom tedy Opava aktuálně finančně? „Pracujeme jako standardní druholigový klub s malinko vyšším rozpočtem v mezích, které umíme zvládnout. Věříme, že finanční situace bude dostatečně stabilní, abychom mohli první ligu dlouhodobě hrát. Chceme v ní mít stabilní budoucnost,“ zadíval se na závěr tiskové konference dopředu předseda představenstva Slezského FC.

autor: http://www.fnliga.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.