> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nejvyšší čas!

vloženo: 26.07.2017           komentářů: 0

V Opavě vnímají novou sezónu jako jednu z posledních šancí dostat se do první ligy
Foto: Jan Šimek
Opava – V minulém ročníku Fortuna národní ligy získali 63 bodů, přesto se do nejvyšší soutěže nepodívali. Fotbalisté Slezského FC Opava však chtějí o to více zabojovat o kýžený postup v ročníku nadcházejícím. Úspěšný tým finalisty MOL Cupu zůstal pohromadě, na některých postech navíc ještě posílil. Cíl klubu s početnou fanouškovskou základnou je tak jasný - probojovat se konečně mezi tuzemskou fotbalovou elitu.

Bronzový tým loňské sezóny vnímá i po sestupu exgligových týmů z Hradce Králové a Příbrami většina účastníků Fortuna národní ligy jako hlavního favorita soutěže. „Skončili jsme třetí v lize a dostali jsme se až do finále poháru,“ připomněl loňské úspěchy generální manažer Slezského FC Alois Grussmann. „Nenechalo to nikoho klidným. Chtěli jsme udržet kvalitu mužstva a hráče, o kterých se šuškalo, že by mohli odejít,“ měl na mysli trio Zapalač, Žídek, Schaffartzik. „Prodloužili jsme jim smlouvu, vyšli jim vstříc. V klubu jsou spokojeni a jsem rád, že jsme došli ke shodě,“ pochvaloval si udržení hned několika klíčových hráčů.

Kromě toho Opava také posílila, mimo jiné i o zkušeného brněnského kapitána s bohatými zkušenostmi z nejvyšší soutěže. „Největším příchodem je Pavel Zavadil, Opavě dal přednost před jinými mužstvy,“ uvedl Grussmann na adresu nového špílmachra. „Z Pardubic dorazil Joel Kayamba a zkvalitnili jsme také brankářský post – přivedli jsme Vojtěcha Šroma. Na hostování přišel Michal Stříž, na kterého bychom, pokud vše půjde, jak si představujeme, měli uplatnit opci,“ uvedl manažer klubu s tím, že v případě Šroma je ještě třeba dotáhnout do konce některé administrativní záležitosti.

Z průměrného týmu druhé nejvyšší soutěže dokázal udělat trenér Roman Skuhravý během krátké doby strašáka favoritů. Letos připadne tato role právě Opavě. „Přijímáme ji s absolutní pokorou a respektem ke každému soupeři. Není to fráze. Víme, že pokud chceme uspět, musíme podat co nejlepší výkon proti všem,“ zmínil dvaačtyřicetiletý stratég a přiznal, že je na start nového ročníku pořádně natěšen.

„Loni se nám nepodařilo cíl naplnit, letos máme další příležitost. Dospěli jsme k tomu – a chci poděkovat vedení klubu – že jsme udrželi stávající kádr a na postech, kde jsme chtěli posílit, jsme zase o krok dál. Navýšili jsme i tréninkové dávky,“ přiznal, že letní dril, který jeho svěřenci museli v minulých týdnech absolvovat, byl vskutku hodně náročný.

„V některých fázích hry jsme udělali kus dopředu, což je pro nás klíčové,“ pokračoval Skuhravý. „Kdo chce postoupit, musí mít co nejdříve 50 bodů. My v loňském ročníku dokázali s 63 body nepostoupit. Tato zkušenost bude dostatečná, abychom šli zápas od zápasu, a předváděli fotbal, se kterým budeme spokojeni.“

Spolehnout se chtějí „žlutomodří“ tradičně i na své skvělé fanoušky. „Byl bych hrozně rád, abychom udrželi návštěvnost a zájem o fotbal, který jsme ve fanoušcích vzbudili. To je pro nás odměnou,“ vyzdvihl příznivce Slezského FC Skuhravý, který se v Opavě těší velké oblibě.

Slova se chopil také předseda představenstva Marek Hájek, který tradičně hovořil o ambicích klubu dostat se do nejvyšší soutěže. Jak se zdá, právě letos nadešel čas, kdy se tento „sen“ může stát skutečností. „Je to jedna z posledních šancí, jak se dostat do první ligy. Nechceme to nechávat na dva zápasy v baráži. Víme, že to je desetiprocentní šance, jak postoupit. Bohužel se to tak nastavilo,“ připomněl plánovanou změnu v systému postupujících, která vstoupí v platnost za rok. O patro výše půjde již jen vítěz Fortuna národní ligy, týmy na druhém a třetím místě budou hrát baráž.

„Víme, že to bude náročné, ale chceme v letošní sezóně bojovat o to, abychom se do první ligy dostali,“ pokračoval Hájek s tím, že klub stále nemá strategického partnera. Hlasitě se s koncem loňského ročníku hovořilo o čínském zájemci, ten ale nedodal pro vlastníka klubu – město – dostatek informací. „Věříme, že v září nebo na konci roku, se proces propojí. Zastupitelé získají o partnerovi dostatek informací a ten zase dodá, co je třeba pro vstup – hlavně co se týče financí. Chceme, abychom měli první ligu zaplacenou ze dvou třetin silným partnerem,“ má jasno Hájek.

A to také v tom, že pokud by se klub na postupové příčce umístil, šel by mezi tuzemskou fotbalovou smetánku za jakékoliv situace. „Každý, kdo vysoutěží postup a vzdá se ho, nemá ve fotbale co dělat. Výmluvy, že nejsou finance, jsou výsledkem neschopného fungování klubu. Pro mě je to naprosto nepřijatelné,“ kroutí hlavou nad stále rozšířenějším nešvarem ve sportu obecně.

A jak je na tom tedy Opava aktuálně finančně? „Pracujeme jako standardní druholigový klub s malinko vyšším rozpočtem v mezích, které umíme zvládnout. Věříme, že finanční situace bude dostatečně stabilní, abychom mohli první ligu dlouhodobě hrát. Chceme v ní mít stabilní budoucnost,“ zadíval se na závěr tiskové konference dopředu předseda představenstva Slezského FC.

autor: http://www.fnliga.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun