> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Všechny spojuje pomoc Františkovi

vloženo: 23.07.2017           komentářů: 0


František Štěpáník v Sanatoriích Klimkovice v

Tříletý František Stěpáník odjel v polovině července na další rehabilitační pobyt do Sanatorií Klimkovice. Opět mu s tím pomohli lidé z Hlučínska.

Od roku 2015 je to už po páté, co Františkovi schválila lázeňský pobyt jeho Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, ač taková frekvence lázeňské péče není standardní. Za chlapcovu léčbu dosud pojišťovna postupně zaplatila téměř 2,5 milionu korun, jeho rehabilitace už přišla na více jak 200 tisíc korun.
„Komplexní lázeňskou léčebně rehabilitační péči v trvání 28 dnů s doprovodem jsme Františkovi schválili s ohledem na jeho diagnózu spastická kvadruplegická dětská mozková obrna a hlavně vzhledem k dosavadnímu příznivému efektu léčebně rehabilitační léčby v rámci absolvovaných lázeňských pobytů v Sanatoriích Klimkovice,“ uvedla mluvčí pojišťovny Elenka Mazurová.
Zdravotní pojišťovny ale nehradí intenzivní neurorehabilitační programy, které František v sanatoriích absolvuje. Ty mu v minulosti už třikrát zaplatili lidé z Hlučína i odjinud, kteří různými formami přispívají do celohlučínské sbírky, i Nadace ČEZ. Tentokrát František dostal speciální a fyzicky náročný program KlimTherapy z fondů Andreje Babiše, z celohlučínské sbírky se mu navíc platí speciální logopedie.
Jedním z čerstvých dárců je i ostravská IT firma ShopSys, která staví e-shopy. Do sbírky přispěla bezmála 6 tisíci korunami. Zaměstnanci společnosti mají k dispozici jedno kafe denně zdarma, další kávy si hradí pětikorunou. Takto se každé dva měsíce podaří vybrat vždy 5 až 6 tisíc korun. Sami zaměstnanci se rozhodli, že peníze by měly jít ve prospěch postižných dětí. Pro Františka kafíčkovali během dubna a května. „Sám jsem postižený a na vozíku, proto se snažím vždy vybírat děti, které pomoc opravdu potřebují. Na příběh Františka jsme narazili někde v novinách a moc nás oslovil,“ prozradil Radomír Krupa, pracovník technické podpory firmy, který má zároveň na starosti charitní projekty.

autor: Martina Štěpaníková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.