> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Všechny spojuje pomoc Františkovi

vloženo: 23.07.2017           komentářů: 0


František Štěpáník v Sanatoriích Klimkovice v

Tříletý František Stěpáník odjel v polovině července na další rehabilitační pobyt do Sanatorií Klimkovice. Opět mu s tím pomohli lidé z Hlučínska.

Od roku 2015 je to už po páté, co Františkovi schválila lázeňský pobyt jeho Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, ač taková frekvence lázeňské péče není standardní. Za chlapcovu léčbu dosud pojišťovna postupně zaplatila téměř 2,5 milionu korun, jeho rehabilitace už přišla na více jak 200 tisíc korun.
„Komplexní lázeňskou léčebně rehabilitační péči v trvání 28 dnů s doprovodem jsme Františkovi schválili s ohledem na jeho diagnózu spastická kvadruplegická dětská mozková obrna a hlavně vzhledem k dosavadnímu příznivému efektu léčebně rehabilitační léčby v rámci absolvovaných lázeňských pobytů v Sanatoriích Klimkovice,“ uvedla mluvčí pojišťovny Elenka Mazurová.
Zdravotní pojišťovny ale nehradí intenzivní neurorehabilitační programy, které František v sanatoriích absolvuje. Ty mu v minulosti už třikrát zaplatili lidé z Hlučína i odjinud, kteří různými formami přispívají do celohlučínské sbírky, i Nadace ČEZ. Tentokrát František dostal speciální a fyzicky náročný program KlimTherapy z fondů Andreje Babiše, z celohlučínské sbírky se mu navíc platí speciální logopedie.
Jedním z čerstvých dárců je i ostravská IT firma ShopSys, která staví e-shopy. Do sbírky přispěla bezmála 6 tisíci korunami. Zaměstnanci společnosti mají k dispozici jedno kafe denně zdarma, další kávy si hradí pětikorunou. Takto se každé dva měsíce podaří vybrat vždy 5 až 6 tisíc korun. Sami zaměstnanci se rozhodli, že peníze by měly jít ve prospěch postižných dětí. Pro Františka kafíčkovali během dubna a května. „Sám jsem postižený a na vozíku, proto se snažím vždy vybírat děti, které pomoc opravdu potřebují. Na příběh Františka jsme narazili někde v novinách a moc nás oslovil,“ prozradil Radomír Krupa, pracovník technické podpory firmy, který má zároveň na starosti charitní projekty.

autor: Martina Štěpaníková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun