> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Všechny spojuje pomoc Františkovi

vloženo: 23.07.2017           komentářů: 0


František Štěpáník v Sanatoriích Klimkovice v

Tříletý František Stěpáník odjel v polovině července na další rehabilitační pobyt do Sanatorií Klimkovice. Opět mu s tím pomohli lidé z Hlučínska.

Od roku 2015 je to už po páté, co Františkovi schválila lázeňský pobyt jeho Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, ač taková frekvence lázeňské péče není standardní. Za chlapcovu léčbu dosud pojišťovna postupně zaplatila téměř 2,5 milionu korun, jeho rehabilitace už přišla na více jak 200 tisíc korun.
„Komplexní lázeňskou léčebně rehabilitační péči v trvání 28 dnů s doprovodem jsme Františkovi schválili s ohledem na jeho diagnózu spastická kvadruplegická dětská mozková obrna a hlavně vzhledem k dosavadnímu příznivému efektu léčebně rehabilitační léčby v rámci absolvovaných lázeňských pobytů v Sanatoriích Klimkovice,“ uvedla mluvčí pojišťovny Elenka Mazurová.
Zdravotní pojišťovny ale nehradí intenzivní neurorehabilitační programy, které František v sanatoriích absolvuje. Ty mu v minulosti už třikrát zaplatili lidé z Hlučína i odjinud, kteří různými formami přispívají do celohlučínské sbírky, i Nadace ČEZ. Tentokrát František dostal speciální a fyzicky náročný program KlimTherapy z fondů Andreje Babiše, z celohlučínské sbírky se mu navíc platí speciální logopedie.
Jedním z čerstvých dárců je i ostravská IT firma ShopSys, která staví e-shopy. Do sbírky přispěla bezmála 6 tisíci korunami. Zaměstnanci společnosti mají k dispozici jedno kafe denně zdarma, další kávy si hradí pětikorunou. Takto se každé dva měsíce podaří vybrat vždy 5 až 6 tisíc korun. Sami zaměstnanci se rozhodli, že peníze by měly jít ve prospěch postižných dětí. Pro Františka kafíčkovali během dubna a května. „Sám jsem postižený a na vozíku, proto se snažím vždy vybírat děti, které pomoc opravdu potřebují. Na příběh Františka jsme narazili někde v novinách a moc nás oslovil,“ prozradil Radomír Krupa, pracovník technické podpory firmy, který má zároveň na starosti charitní projekty.

autor: Martina Štěpaníková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.