> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

SFC Opava – Petřkovice 2:0

vloženo: 15.07.2017           komentářů: 0


Slezský FC uzavřel soustředění vítězně, přetlačil Petřkovice

Jakubčovice nad Odrou – Vítězný průběh mělo soustředění opavských fotbalistů ve Švamlově mlýně a jeho okolí. Po výhře nad rezervou Žiliny si Slezané poradili také s Petřkovicemi, které porazili 2:0.
příp., sobota 15.7.2017, 10:00
SFC Opava SFC Opava
2:0
Odra Petřkovice Odra Petřkovice
Fendrich – Hrabina (62. M. Helebrand), Simerský (62. Radić), Žídek, Stříž (62. Čelůstka) – Schaffartzik – Kayamba, Zavadil (62. Mozol), Jursa (57. Zapalač) – Jurečka (62. Kuzmanović), Puškáč (62. Smola). Trenér: Roman Skuhravý.


Branky: 74. Zapalač, 76. Kayamba.

Utkání se hrálo na menším hřišti v Jakubčovicích a vstup do zápasu Slezskému FC vyšel. Opavští hráči byli aktivní, soupeře přehrávali a takřka mu nepůjčili balon. Navíc už po dvou minutách mohla jít Opava do vedení, když Jursa pěknou průnikovou přihrávkou oslovil Jurečku, ale ten Godulu nepřekonal.

O chvíli později Jurečka po rychlém protiútoku předal míč Kayambovi, ale toho vychytal opavský odchovanec v bráně Petřkovic. Na konci prvního poločasu mohli jít Slezané do vedení. Utěšená bomba Stříže se však mezi tyče nevešla a po pěkné kombinaci vyrazil Godula ránu Zavadila na roh.

Ve druhém poločase se Opavští chvíli hledali, ale závěrečných dvacet minut zvládli skvěle. V 74. minutě se dočkali úvodní branky, když Zapalač získal odražený balon a zpoza šestnáctky se trefil nádherně k pravé tyči.

Uběhly sotva dvě minuty a opavský tým se mohl znovu radovat. Tentokrát po dalším rohu našel balon Kayamba, propálil hradbu těl před sebou a bylo to 2:0. Pak Zapalač zprava odcentroval na Smolu, který se hlavou opřel do míče, a někteří diváci už slavili gól. Petřkovický gólman však skvělým zákrokem překazil opavskou radost.


autor: www.sfc.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.