> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Plenér v Dolní Lhotě u Ostravy

vloženo: 15.07.2017           komentářů: 0

Už jste se setkali s pojmem plenér? Pokud ano, víte, že se jedná o malování v přírodě tzv. na vzduchu“ ( francouzsky en plein air).

Je to tak jiné, malovat v ateliéru podle předlohy anebo si sednout ven na stoličku, mít před sebou plátno či čtvrtku papíru a hledat svůj motiv. Pracovat trochu rychleji, aby vám slunce neodešlo do dáli a nezměnilo stíny, nebo si vzít na sebe pláštěnku a zachytit v krajinu v dešti.

V Dolní Lhotě je nádherná příroda a přitom je to kousek za Ostravou. A my jsme dostali pozvání strávit sobotu na chalupě naší kurzistky Alenky. Na rozdíl od ostatních malířů v přírodě máme sociální zázemí zajištěno, navíc budeme pohoštěni polévkou a večer budeme grilovat.

Kdy: sobota 22.7. 2017 - 10,00 - 17,00 hod.

Kde: Dolní Lhota u Ostravy, Mlýnská 377

Program:

výuka vzdušné perspektivy a krajinální malby

Organizace:

K zapůjčení máme k dispozici 7 hliníkových stojanů a 2 přenosné dřevěné stojany

Příjezd na místo individuální ( možnost domluvy svozu z určitého místa)

Stravování - bude zajištěna polévka, večer grilujeme kuřecí křídla

Co s sebou:

výtvarné potřeby, rozkládací stoličku na sezení, desku a klipsy, prázdný papírový rámeček v rozměru vašeho obrazu nebo v poměru stran, deku, čistící ubrousky, něco teplého navečer, deku, lahvinku vína, jidlo a pití mimo nabízené stravy

Příspěvek:

350,- Kč bez výuky ( v ceně polévka, grilování, pobyt, organizace )- var. PL350

750,- Kč s výukou ( v ceně polévka, grilování, výuka, pobyt, organizace, pronájem stojanů ) - var.PL 550

pro kurzisty Ateliéru Hamaka v roce 2017 sleva 10%.

REZERVACE PŘEDEM NA E-MAIL info@atelierhamaka.cz a platba zálohy ve výši 100,- Kč na účet č. 2700082923/2010, nejpozději 7 dní předem, v poznámce uveďte vaše jméno, VS 22072017, typ varianty PL 350 nebo PL 750.
tel: 604 295 672

autor: www.atelierhamaka.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.