> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava zůstává druholigová.

vloženo: 07.07.2017           komentářů: 0

Opava zůstává druholigová. Hokeji chceme vrátit důvěru, říká Tobolka
Přišli s pompou, ambiciózní vizí na roky dopředu a smělými plány. Noví jednatelé, kteří vedli opavský hokej po převzetí města, však v klubu dlouho nevydrželi. Milan Kolář rezignoval už v průběhu sezony, druhý šéf Miroslav Glos svou misi zabalil krátce po konci uplynulého ročníku. Co bude dál s hokejem ve slezské metropoli? Jakou soutěž bude hrát? A kdo bude klub řídit? Tak zněly nejčastější otázky hokejové veřejnosti.Listopad 2015. Alois Hadamczik po osmi letech ukončil působení v opavském hokeji. Městští zastupitelé schválili záměr o odkupu závodu od HC Slezan Opava – tedy licencí a hráčů, nikoliv klubu jako takového, za 2,7 milionu korun. V prosinci téhož roku je založena společnost Hokejový klub Opava s.r.o., která převzala provoz hokeje ve slezské metropoli.

Zodpovědnost měli nést dva jednatelé. Podnikatel Miroslav Glos a zastupitel Milan Kolář, v té době předseda Sportovní komise Rady města Opavy. Právě Kolář na jednání listopadového zastupitelstva prozradil, že se při budování koncepce hodlá inspirovat opavským basketbalovým klubem. „BK Opava je pro nás krásným vzorem. Osmiletou prací ukázal, jak se dá fungovat. Věříme, že když nám dáte prostor, za pět až deset let bude naplněný stadion ukázkou toho, jak jsme to mysleli,“ prohlásil tehdy.Prosinec 2016: Jednatel Milan Kolář v klubu skončil. Podepsal rezignaci, oficiálně klub opustil v půlce ledna z rodinných důvodů. V zákulisí se spekulovalo, že jeho konec měl politický podtext. Slezanu ovšem dále pomáhal v oblasti marketingu.

Květen 2017: S klubem se rozloučil také druhý z jednatelů Miroslav Glos, který zůstal na provoz hokeje sám. Důvod? Nedostatek financí. „Od rezignace Milana Koláře, který byl schopen sehnat peníze pro mužský hokej, jsme další finanční prostředky nesehnali. Město nám v tomto směru nepomohlo. Provoz dospělého týmu mě stál každý měsíc 300 tisíc korun. Sám jsem nebyl schopen další finance sehnat,“ řekl Glos pro Opavský a hlučínský Deník.

„Dál už hokej nehodlám dotovat ze svého. Rozhodně ale nesouhlasím s tím, že jsme po sobě nechali dluhy. Sám jsem do hokeje vložil ze svého přes dva miliony korun. Svému nástupci přeji, aby se mu peníze podařilo sehnat,“ vzkázal ještě.
Druhá liga v Opavě zůstane. Kouče Hulvu nahradil Harazim

Klub se znovu ocitl na hraně propasti a město coby vlastník muselo jednat. Novými jednateli se stali Lubomír Tobolka a provizorně také náměstek opavského primátora Martin Víteček. Mužský tým nakonec bude pokračovat ve stejné soutěži jako doposud. „Podepsali jsme přihlášku, muži budou brát druhou ligu,“ potvrzuje jednatel opavského klubu Lubomír Tobolka.

„Se zánikem juniorské soutěže doplní tým mladí hráči. Nechci se bavit jen o doplnění, samozřejmě řešíme i přestupy. Hledáme nové posily na všechny posty. Chceme vytvořit tým, který může v mladém věku konkurovat všem celkům. Chceme, aby se hráči sehráli a byli o kus dál. Rád bych, aby se do klubu vrátili opavští odchovanci a pomohli nám s rozvojem zdejšího hokeje,“ dodává.

„První věc, kterou chceme dokázat, je navrátit důvěru v opavský hokej. Je potřeba začít u mládeže. Chtěl bych obnovit sportovní třídy v hokeji, aby mládež, která tady bude vyrůstat, měla zázemí ve vlastním klubu. Přece jen reprezentuje město Opava,“ popisuje Tobolka.
Nové dresy a výroční logo. Hokej v Opavě mění image a chce nahoru »

„Nešvarem je bohužel současná situace kvůli rozpolcenosti z posledního období. Děti se převádí z našeho klubu do okolních jen pro to, že pro ně jde o posun. V tomhle jsme v nevýhodě. Tříští se nám tím hokejové srdce a rozmáhá vzájemná nevraživost. Moje vize je jediná – udělat pro všechny Opaváky jejich hokej,“ pokračuje.

Áčko opustil kouč Pavel Hulva, který zamířil do ambiciózního Šumperka. Slezané sáhli pro náhradu do vlastních zdrojů. „Vzhledem k tomu, že odešel, hledáme do klubu dalšího trenéra. Nejen pro áčko. Muže v současné době vede Marek Harazim,“ upřesňuje Tobolka, jenž dříve působil coby marketingový manažer v hokejové Olomouci.
Klub je ve ztrátě. Pomůže mu město?

Hokej ve slezské metropoli ovšem sužují finanční potíže. Audit, který si vyžádalo město coby vlastník, upozornil na řadu mezer a nesrovnalostí. Klub se účetně ocitl ve ztrátě, která činí zhruba 3,3 milionu korun. Rada města doporučila zastupitelům schválit úhradu ztráty ve výši 1,7 milionu korun formou dobrovolného příplatku. Tato finanční injekce ale přes zastupitelstvo neprošla.

„Neberu to jako prohru. Rozhodnutí zastupitelů docela chápu, protože podklady nebyly úplné. Je pozitivní, že se zastupitelé začali zajímat o financování klubu – ať už jde o rozpočet na mládež či chod stadionu. Pro mě je to ideální situace. Mohu jim představit naše záměry a kroky, které chystáme. Z mé strany rozhodně nebudou desinformováni,“ tvrdí Tobolka.
Vichřice v Opavě: Suchánek končí, z KHL se vrací Haas. Hlásí se i Gulda »

Klubu má pomoci alespoň půjčka 750 tisíc korun, která by měla pokrýt hlavně provoz zimního stadionu. Je ale jasné, že bez pomoci partnerů se opavský hokej zvednout nemůže. Sehnat peníze je nyní klíčový úkol pro nové tváře ve vedení Slezanu.

„Nemám zájem o jednoho partnera, který pokryje celý hokej. Chci sjednotit všechny sporty v Opavě, aby se staly součástí jedné koncepce, a ukázat partnerům, co jim spolupráce může po marketingové stránce přinést. Opava má na to hrát na nejvyšší úrovni,“ uzavírá Lubomír Tobolka.

Foto: František Géla, frantisekgela.cz

autor: Server Hokej.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.