> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

RegioJet mezi Ostravou a Prahou

vloženo: 22.06.2017           komentářů: 0

RegioJet plánuje od prosince posílit spoje na Ostravsko a zavést nový vlakový spoj Opava – Praha a zpět

Během ranní a odpolední špičky pojedou vlaky RegioJet mezi Ostravou a Prahou v plném hodinovém taktu, celkem bude 22 spojů denně dohromady v obou směrech

Od změny vlakových jízdních řádů 10. prosince 2017 plánuje vlakový dopravce dále posílit rozsah vlakových spojů jezdících denně na trase Ostravsko – Praha a zpět. Jako novinku pak zavede přímý vlakový spoj Opava východ – Ostrava Svinov – Olomouc – Praha. Ten by podle návrhu jízdního řádu měl vyjíždět z nádraží Opava východ ráno ve 4.15 hodin s příjezdem do Prahy hlavního nádraží v 7.52 hodin. V opačném směru pak z Prahy pojede v 15.48 hodin s příjezdem do stanice Opava východ v 19.20 hodin.

Tento nový pár spojů doplní ranní a odpolední špičku vlaků RegioJet tak, že ráno po 4.00 hodině ve směru z Ostravska do Prahy a odpoledne z Prahy na Ostravsko po 13.00 hodině pojedou vlaky RegioJet každou hodinu. Mezi Prahou a Ostravou tak během dne pojede celkem 11 spojů v každém směru – dohromady 22. RegioJet tím dále posílí svou kapacitu, kterou na trase Praha – Ostravsko nabízí a současně osloví zcela nové zákazníky ve slezské metropoli Opavě.

Spoje RegioJet nabízejí široký rozsah palubních služeb. Součástí jsou nápoje zdarma, připojení k internetu, denní a další tisk zdarma – stejně jako například místenka zdarma vždy jako součást jízdenky. Ve vozech je přítomna stevardka nebo stevard, kteří mají na starosti péči o zákazníky.

Od prosince navíc RegioJet zařadí na své vlaky dalších 16 nových vozů Astra s individuálními obrazovkami v sedačkách. Ty umožňují cestujícím sledování filmů, poslech hudby, četbu zpravodajství a dalšího multimediálního obsahu.


RegioJet minulý týden přepravil rekordní počet cestujících – více než 100 tisíc během jednoho kalendářního týdne

Počet cestujících ve vlacích RegioJet roste vysokým tempem i v letošním roce a RegioJet je zdaleka nejúspěšnější z hlediska získávání nových zákazníků pro své spoje. V minulém týdnu od 12. do 18. června přepravil v České republice poprvé ve své historii více než 100 tisíc cestujících v rámci jednoho kalendářního týdne. Celkem počítá RegioJet s rekordní přepravou více než 5 milionů cestujících v rámci České republiky v letošním roce a s meziročním nárůstem jejich počtu ve výši kolem 30 %.

Na všech dálkových vlakových linkách dohromady pak přepravily vlaky RegioJet za období leden – duben 2017 celkem 1,358 milionu cestujících, což znamená meziroční nárůst o 27 % cestujících a celkem 290 tisíc nových cestujících, kteří začali využívat vlaky RegioJet nově v letošním roce. Kromě nových spojů Praha – Brno – Bratislava si tak cestující oblíbili také třetí pár přímých spojů RegioJet Praha – Ostravsko – Košice a zpět, který začal jezdit na této trase od konce měsíce února. RegioJet je tak největším vlakovým dopravcem na trase Praha – Ostravsko – Košice a zpět.

RegioJet provozuje veškeré spoje bez dotací na své vlastní komerční riziko a výrazně investuje do rozvoje železniční dopravy. Aktuálně podepsal smlouvu na pořízení dalších 8 + 20 (opce) nových lokomotiv Traxx od výrobce Bombardier a 16 nových vozů Astra s individuálními obrazovkami v sedačkách. Oba typy vozidel by měly být zařazeny do provozu ještě v letošním roce.

autor: Ing. Aleš Ondrůj/Regio Jet

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.