> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Na finále bez kouče i opor

vloženo: 20.06.2017           komentářů: 0

Hned několik hráčů Bosporu včetně trenéra Marka Poštulky nebude u toho, když zbytek týmu nastoupí ve finále krajského TESKAHOR poháru v úterý 20. června od 17 hodin na útulném stadionku v nedalekých Ludgeřovicích proti domácímu třetímu celku 1.A třídy. Přesto se ale chce bohumínský celek porvat o třetí trofej sezóny.

„Mrzí mě, že u toho nebudu, ale plánoval jsem dovolenou s předstihem, už s tím nešlo nic dělat,“ uvedl trenér Marek Poštulka, který vyrazil do Norska rybařit. Chtěl si s prutem na moři odpočinout od celosezónního stresu, na dálku ale bude místo toho fandit svým ovečkám ve finále krajského poháru. „Snad to kluci zvládnou, chtějí vyhrát všechno,“ dodal.

Chybět bude i několik dalších hráčů. Na vině je nenadálá změna termínu. Finále se mělo hrát 7. června, jenže nejprve vše zpozdily pozdě odehraná okresní finále, pak ještě i nabitý termínový kalendář jednoho z krajských semifinalistů – mužstva Bruntálu.

Ludgeřovice měly cestu do finále výrazně složitější, vyřadily hned tři celky z krajského přeboru! Nováček 1.A třídy porazil Svinov 5:1 (Kolenko 2, Nagy, Fojtík, Ratajský), Starou Bělou 1:0 (Klos), Polanku 5:2 (Pěntka 2, Kotlař, Fojtík, vlastní) a v okresním finále dokonce Heřmanice 4:2 (Klos a Pěntka po 2). Pak ve čtvrtfinále krajského poháru Ludgeřovičtí postoupili po výhře 1:0 ve Štěpánkovicích (Pekara) a v semifinále vyřadili Bruntál 3:3, 2:0 na penalty (Fojtík, Pěntka, Balgar).

Bospor po výhře 2:0 ve Věřňovicích (Vaclík, Kurušta) zdolal v okresním finále Inter Petrovice 3:0 (Hanus 2, Sittek), byl přímo nasazen do semifinále krajského poháru, kde deklasoval Jistebník na jeho půdě 9:1 (Hanus 3, Sittek 2, Kubinski, Jatagandzidis, Palej, Vaclík).

Bohumínští po triumfu v Poháru OFS Karviná a krajském přeboru mohou dosáhnout na třetí trofej v sezóně, přesto souhlasili, že odehrají v rámci důstojnější divácké kulisy duel v Ludgeřovicích. Vítěz krajského poháru si vybojuje právo startu v MOL Cupu.


autor: FK Bospor Bohumín

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.