> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Se zájemcem o SFC se bude .....

vloženo: 20.06.2017           komentářů: 0

V květnu vyhlásilo město, které je majoritním akcionářem Slezského fotbalového clubu Opava, a. s. (SFC), veřejnou soutěž na prodej dvoutřetinového podílu akcií této společnosti. Byla evidována jedna přihláška, a to od švýcarské společnosti TICC, GmbH, za kterou stojí čínský investor. Ta splnila veškeré podmínky zadané v soutěži s výjimkou zaslání kauce. Důvodem však byla zřejmě pouze technická chyba při převodu peněz a není zcela jasné, zda k pochybení došlo na straně města či zájemce. Proto hodnotící komise a následně i rada města doporučila zastupitelům zrušit veřejnou soutěž a s investorem vstoupit do přímého jednání. Rada města zároveň pověřila primátora Radima Křupalu, aby připravil návrh kupní smlouvy do termínu konání zastupitelstvu, aby zde mohl být návrh projednán.

„Osobně jsem byl nabídkou příjemně překvapen. Podle mého je finančně velmi vstřícná a zajímavá. Kromě požadovaných 50 milionů, což byla stanovená minimální kupní cena, je její součástí dar klubu ve výši stomilionů korun. Kromě toho se společnost zavazuje platit na provoz klubu dvacet milionů ročně při současném stavu, čtyřicet milionů za rok pak v případě postupu do první ligy tak, jak jsme požadovali ve veřejné soutěži,“ uvedl primátor.

Město se naopak v návrhu smlouvy zavazuje poskytovat klubu po dalších pět let finanční dotaci na činnost mládežnických družstev v maximální roční výši 10 milionů korun. Na úhradu nákladů za provoz, údržbu a běžné opravy fotbalového stadionu by pak mělo vynaložit maximálně 5 milionů ročně.

Zastupitelé na svém zasedání 19. června z výše uvedených důvodů veřejnou soutěž zrušili. Návrh kupní smlouvy pak odročili. Vedení města bude pokračovat v přímém jednání se zájemcem o koupi a požádá o vysvětlení některých nedojasněných otázek, zejména k osobě investora. K bodu prodeje podílu SFC se pak zastupitelé, pokud bude zájem investora trvat, vrátí na dalším zasedání.autor: Lada Dobrovolná

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.