> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Se zájemcem o SFC se bude .....

vloženo: 20.06.2017           komentářů: 0

V květnu vyhlásilo město, které je majoritním akcionářem Slezského fotbalového clubu Opava, a. s. (SFC), veřejnou soutěž na prodej dvoutřetinového podílu akcií této společnosti. Byla evidována jedna přihláška, a to od švýcarské společnosti TICC, GmbH, za kterou stojí čínský investor. Ta splnila veškeré podmínky zadané v soutěži s výjimkou zaslání kauce. Důvodem však byla zřejmě pouze technická chyba při převodu peněz a není zcela jasné, zda k pochybení došlo na straně města či zájemce. Proto hodnotící komise a následně i rada města doporučila zastupitelům zrušit veřejnou soutěž a s investorem vstoupit do přímého jednání. Rada města zároveň pověřila primátora Radima Křupalu, aby připravil návrh kupní smlouvy do termínu konání zastupitelstvu, aby zde mohl být návrh projednán.

„Osobně jsem byl nabídkou příjemně překvapen. Podle mého je finančně velmi vstřícná a zajímavá. Kromě požadovaných 50 milionů, což byla stanovená minimální kupní cena, je její součástí dar klubu ve výši stomilionů korun. Kromě toho se společnost zavazuje platit na provoz klubu dvacet milionů ročně při současném stavu, čtyřicet milionů za rok pak v případě postupu do první ligy tak, jak jsme požadovali ve veřejné soutěži,“ uvedl primátor.

Město se naopak v návrhu smlouvy zavazuje poskytovat klubu po dalších pět let finanční dotaci na činnost mládežnických družstev v maximální roční výši 10 milionů korun. Na úhradu nákladů za provoz, údržbu a běžné opravy fotbalového stadionu by pak mělo vynaložit maximálně 5 milionů ročně.

Zastupitelé na svém zasedání 19. června z výše uvedených důvodů veřejnou soutěž zrušili. Návrh kupní smlouvy pak odročili. Vedení města bude pokračovat v přímém jednání se zájemcem o koupi a požádá o vysvětlení některých nedojasněných otázek, zejména k osobě investora. K bodu prodeje podílu SFC se pak zastupitelé, pokud bude zájem investora trvat, vrátí na dalším zasedání.autor: Lada Dobrovolná

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.