> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Buty s Jožkou Černým roztančí park

vloženo: 19.06.2017           komentářů: 0

Město Opava se v letošním roce rozhodlo, že v rámci oživení centra města uspořádá jako první z akcí Opavského léta zábavy jednodenní kulturní akci pro dospělé i děti s názvem Město vítá léto. Ta se uskuteční v sobotu 24. června od 10 do 24 hodin v prostoru za Slezankou.

„V připravovaném kulturním programu chceme pestrou nabídkou oslovit co nejširší spektrum Opavanů. Těm chceme nabídnout nejen kulturu a zábavu, ale i dobré jídlo a pití, zkrátka vše, co patří k tradiční lidové veselici,“ uvedl primátor Radim Křupala. V dopoledním programu vystoupí dechová kapela Kobeřanka, brzké odpoledne bude patřit karnevalu a soutěžím pro děti. Poté se na pódiu vystřídá opavská country kapela Azyl s jedním z nejznámějších moravských zpěváků lidových písní Jožkou Černým s cimbálovkou. Večer vystoupí vítěz třetí řady Česko hledá SuperStar Zbyněk Drda a program zakončí populární ostravská kapela Buty.

„Plánujeme využít celý prostor parku za Slezankou, kde vyrostou stánky a zastřešené stany s lavičkami a dalším posezením. Děti se mohou těšit na kolotoč a nafukovací atrakce,“ doplnil primátor a závěrem dodal: „Přijďte si i se svými dětmi zpříjemnit letní víkendový den do centra města. Věřím, že si z nabízeného programu vybere každý.“ Sponzoři programu jsou Moravskoslezské cukrovary, a. s., ZR Trade, s. r. o., Restaurace Panský mlýn, Inge Opava, spol. s. r. o., Tqm – holding, s. r. o., Opatherm, a. s. a Rosis, s. r. o., Hansen Electric, spol. s. r. o., kterým tímto město Opava velmi děkuje.

autor: www.opava-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.