> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

"Čtvrté místo je úspěch"

vloženo: 13.06.2017           komentářů: 0


O krátký rozhovor o sezóně skončené i o té budoucí jsem požádal Dušana Štěničku. Přestože, jak vyplyne z dalšího textu, je náš manažer a tiskový mluvčí i po skončení Kooperativa NBL velice zaneprázdněným mužem, chvilku si našel.

Dušane, neprve prosím zhodnoť účinkování Opavy v KNBL 2016/17.
S konečným čtvrtým místem jsme velice spokojeni a považujeme ho za úspěch

Kdo byl z tvého pohledu lídrem a komu se naopak sezóna povedla méně.
Lídrem byl jako již několik sezón Jakub Šiřina a v play-off se k němu přidal Viktor Cvek. Slabší sezónu měl Jakub Blažek. Očekávaný progres nenaplnili Rosťa Dragoun a Mirek Kvapil.

Co byl pro tebe osobně největší zážitek letošního ročníku?
Určitě vítězství v prvním kole play-off na USK a domácí výhra nad Nymburkem v semifinále.

Bude Opava případně iniciovat změnu hracího systému?
Nejsme spokojeni s dosavadním systémem, ale není co iniciovat. V příštím roce jsou dvě jedenáctidenní reprezentační pauzy a tak čtyřkolový systém by se termínově nedal zvládnout.

S kariérou končí Viktor Cvek, v Opavě nebude hrát ani Kuba Blažek. Budou ještě nějaké odchody? A jak bude probíhat doplňování kádru?
Ostatní hráči zůstávají. Jednáme o příchodu několika hráčů, ale zatím není dohoda na stole, takže je předčasné něco zveřejňovat.

Jaký je plán přípravy na příští sezónu?
Do konce června trénujeme, v červenci mají kluci volno. Další příprava začíná 1. srpna. Co se týče přípravných utkání, máme zatím dohodnutý turnaj v Levicích 15.9. – 17.9. Na dalších přípravných zápasech se domlouváme.

A jedna osobní otázka na závěr. Jak si odpočineš od basketu?
22.5. jsme hráli poslední ligové utkání v Pardubicích a 23.5. začala příprava U20 mužů v Opavě. Mimo pár víkendů jsme střídavě v Opavě a Nymburce. Na konci června nás čekají turnaje v Itálii a ve Španělsku. Vše vyvrcholí ME U20 na Krétě, kam odlétáme 13.7. a vracíme se 24.7. Takže až první dva týdny v srpnu budu dovolenkovat bez basketu.

Díky moc za rozhovor. Přeji úspěšnou reprezentaci s U20 na Krétě a sezóna 2017/18 ať je pro opavský basketbal ještě úspěšnější, než byla ta právě skončená!


autor: Dušan Štěnička

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.