> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

"Čtvrté místo je úspěch"

vloženo: 13.06.2017           komentářů: 0


O krátký rozhovor o sezóně skončené i o té budoucí jsem požádal Dušana Štěničku. Přestože, jak vyplyne z dalšího textu, je náš manažer a tiskový mluvčí i po skončení Kooperativa NBL velice zaneprázdněným mužem, chvilku si našel.

Dušane, neprve prosím zhodnoť účinkování Opavy v KNBL 2016/17.
S konečným čtvrtým místem jsme velice spokojeni a považujeme ho za úspěch

Kdo byl z tvého pohledu lídrem a komu se naopak sezóna povedla méně.
Lídrem byl jako již několik sezón Jakub Šiřina a v play-off se k němu přidal Viktor Cvek. Slabší sezónu měl Jakub Blažek. Očekávaný progres nenaplnili Rosťa Dragoun a Mirek Kvapil.

Co byl pro tebe osobně největší zážitek letošního ročníku?
Určitě vítězství v prvním kole play-off na USK a domácí výhra nad Nymburkem v semifinále.

Bude Opava případně iniciovat změnu hracího systému?
Nejsme spokojeni s dosavadním systémem, ale není co iniciovat. V příštím roce jsou dvě jedenáctidenní reprezentační pauzy a tak čtyřkolový systém by se termínově nedal zvládnout.

S kariérou končí Viktor Cvek, v Opavě nebude hrát ani Kuba Blažek. Budou ještě nějaké odchody? A jak bude probíhat doplňování kádru?
Ostatní hráči zůstávají. Jednáme o příchodu několika hráčů, ale zatím není dohoda na stole, takže je předčasné něco zveřejňovat.

Jaký je plán přípravy na příští sezónu?
Do konce června trénujeme, v červenci mají kluci volno. Další příprava začíná 1. srpna. Co se týče přípravných utkání, máme zatím dohodnutý turnaj v Levicích 15.9. – 17.9. Na dalších přípravných zápasech se domlouváme.

A jedna osobní otázka na závěr. Jak si odpočineš od basketu?
22.5. jsme hráli poslední ligové utkání v Pardubicích a 23.5. začala příprava U20 mužů v Opavě. Mimo pár víkendů jsme střídavě v Opavě a Nymburce. Na konci června nás čekají turnaje v Itálii a ve Španělsku. Vše vyvrcholí ME U20 na Krétě, kam odlétáme 13.7. a vracíme se 24.7. Takže až první dva týdny v srpnu budu dovolenkovat bez basketu.

Díky moc za rozhovor. Přeji úspěšnou reprezentaci s U20 na Krétě a sezóna 2017/18 ať je pro opavský basketbal ještě úspěšnější, než byla ta právě skončená!


autor: Dušan Štěnička

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.