> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

"Čtvrté místo je úspěch"

vloženo: 13.06.2017           komentářů: 0


O krátký rozhovor o sezóně skončené i o té budoucí jsem požádal Dušana Štěničku. Přestože, jak vyplyne z dalšího textu, je náš manažer a tiskový mluvčí i po skončení Kooperativa NBL velice zaneprázdněným mužem, chvilku si našel.

Dušane, neprve prosím zhodnoť účinkování Opavy v KNBL 2016/17.
S konečným čtvrtým místem jsme velice spokojeni a považujeme ho za úspěch

Kdo byl z tvého pohledu lídrem a komu se naopak sezóna povedla méně.
Lídrem byl jako již několik sezón Jakub Šiřina a v play-off se k němu přidal Viktor Cvek. Slabší sezónu měl Jakub Blažek. Očekávaný progres nenaplnili Rosťa Dragoun a Mirek Kvapil.

Co byl pro tebe osobně největší zážitek letošního ročníku?
Určitě vítězství v prvním kole play-off na USK a domácí výhra nad Nymburkem v semifinále.

Bude Opava případně iniciovat změnu hracího systému?
Nejsme spokojeni s dosavadním systémem, ale není co iniciovat. V příštím roce jsou dvě jedenáctidenní reprezentační pauzy a tak čtyřkolový systém by se termínově nedal zvládnout.

S kariérou končí Viktor Cvek, v Opavě nebude hrát ani Kuba Blažek. Budou ještě nějaké odchody? A jak bude probíhat doplňování kádru?
Ostatní hráči zůstávají. Jednáme o příchodu několika hráčů, ale zatím není dohoda na stole, takže je předčasné něco zveřejňovat.

Jaký je plán přípravy na příští sezónu?
Do konce června trénujeme, v červenci mají kluci volno. Další příprava začíná 1. srpna. Co se týče přípravných utkání, máme zatím dohodnutý turnaj v Levicích 15.9. – 17.9. Na dalších přípravných zápasech se domlouváme.

A jedna osobní otázka na závěr. Jak si odpočineš od basketu?
22.5. jsme hráli poslední ligové utkání v Pardubicích a 23.5. začala příprava U20 mužů v Opavě. Mimo pár víkendů jsme střídavě v Opavě a Nymburce. Na konci června nás čekají turnaje v Itálii a ve Španělsku. Vše vyvrcholí ME U20 na Krétě, kam odlétáme 13.7. a vracíme se 24.7. Takže až první dva týdny v srpnu budu dovolenkovat bez basketu.

Díky moc za rozhovor. Přeji úspěšnou reprezentaci s U20 na Krétě a sezóna 2017/18 ať je pro opavský basketbal ještě úspěšnější, než byla ta právě skončená!


autor: Dušan Štěnička

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun