> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Senioři v Domově pod Vinnou horou

vloženo: 13.06.2017           komentářů: 0

Senioři v Domově pod Vinnou horou vyznávají zdravý životní styl


Mini fit park mohou nově využívat uživatelé Domova pod Vinnou horou. Zatím sestává ze dvou celokovových cvičebních strojů, které domov pořídil z darů mecenášů. Instalovány jsou v zahradě domova.

„Jedná se o stoprocentně české, certifikované výrobky, které již naši senioři zkouší a velmi si je pochvalují. Zacvičit si také mohou návštěvy, prostě všichni, kdo dbají o správný životní styl,“ řekla ředitelka domova Marcela Mikulová.
Vybrané cvičební stroje poslouží k celkové rehabilitaci. Jeden je určený k posilování horních končetin, zlepšování ohebnosti a pohyblivosti kloubů rukou a ramen, zápěstí, loktů a klíčních kostí. Další k posilování lýtkových a stehenních svalů, rehabilitaci dolních končetin, redukci svalových oslabení, zvyšování pohyblivosti kloubů. Pomůže zlepšit koordinaci nohou i krevní oběh
„Pohyb na čerstvém vzduchu je pro nás všechny dvojnásob důležitý, proto jsme našim seniorům zatím pořídili dva nejdůležitější posilovací stroje. Věřím, že je využijeme k aktivaci a rehabilitaci našich klientů a že péče o tělo ovlivní jejich duševní a sociální pohodu a stane se dalším elixírem jejich života,“ doplnila ředitelka.
Zdravý pohyb uživatelů podporuje Domov pod Vinnou horou i jinými dobrými nápady. Letos si například klienti vytyčili cíl dojít pomyslně až od města Jičína v Čechách. Procházky vyznačeným okruhem v zahradě domova se postupně sčítají, až dosáhnou celkových 284 kilometrů. Zahradní okruh měří 380 metrů a recepční domova postupně zaznamenávají počet absolvovaných kol, která uživatelé ujdou.

Foto:Uživatelka Domova pod Vinnou horou Eva Díková trénuje na cvičební stroji pod dohledem pracovnice


autor: Ivana Gračková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.