> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Senioři v Domově pod Vinnou horou

vloženo: 13.06.2017           komentářů: 0

Senioři v Domově pod Vinnou horou vyznávají zdravý životní styl


Mini fit park mohou nově využívat uživatelé Domova pod Vinnou horou. Zatím sestává ze dvou celokovových cvičebních strojů, které domov pořídil z darů mecenášů. Instalovány jsou v zahradě domova.

„Jedná se o stoprocentně české, certifikované výrobky, které již naši senioři zkouší a velmi si je pochvalují. Zacvičit si také mohou návštěvy, prostě všichni, kdo dbají o správný životní styl,“ řekla ředitelka domova Marcela Mikulová.
Vybrané cvičební stroje poslouží k celkové rehabilitaci. Jeden je určený k posilování horních končetin, zlepšování ohebnosti a pohyblivosti kloubů rukou a ramen, zápěstí, loktů a klíčních kostí. Další k posilování lýtkových a stehenních svalů, rehabilitaci dolních končetin, redukci svalových oslabení, zvyšování pohyblivosti kloubů. Pomůže zlepšit koordinaci nohou i krevní oběh
„Pohyb na čerstvém vzduchu je pro nás všechny dvojnásob důležitý, proto jsme našim seniorům zatím pořídili dva nejdůležitější posilovací stroje. Věřím, že je využijeme k aktivaci a rehabilitaci našich klientů a že péče o tělo ovlivní jejich duševní a sociální pohodu a stane se dalším elixírem jejich života,“ doplnila ředitelka.
Zdravý pohyb uživatelů podporuje Domov pod Vinnou horou i jinými dobrými nápady. Letos si například klienti vytyčili cíl dojít pomyslně až od města Jičína v Čechách. Procházky vyznačeným okruhem v zahradě domova se postupně sčítají, až dosáhnou celkových 284 kilometrů. Zahradní okruh měří 380 metrů a recepční domova postupně zaznamenávají počet absolvovaných kol, která uživatelé ujdou.

Foto:Uživatelka Domova pod Vinnou horou Eva Díková trénuje na cvičební stroji pod dohledem pracovnice


autor: Ivana Gračková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.