> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Den sociálních služeb

vloženo: 11.06.2017           komentářů: 0

Horní náměstí ožije Dnem sociálních služeb

Smyslem Dne sociálních služeb, který letos proběhne již po dvanácté, je přiblížit široké veřejnosti sociální a související služby působící v Opavě, na které se lze v případě potřeby obrátit. Letošní ročník opět proběhne na Horním náměstí, a to ve středu 14. června od 10 do 16 hodin.

Zájemci budou moci získat informace od více než dvaceti poskytovatelů sociálních služeb z Opavy a okolí či si zakoupit výrobky chráněných dílen. „Novinkou bude měření tlaku a tělesného tuku, které provedou pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje, a také vyšetření zraku zástupci optiky. Obě aktivity budou samozřejmě zdarma,“ uvedla Monika Macháčová z odboru sociálních věcí, který celou akci organizuje. Nebude chybět pestrý doprovodný program, v němž vystoupí hudební a taneční talenti. Kromě profesionálního souboru Mažoretky AMA Opava to budou uživatelé místních sociálních služeb, například z Animy Vivy, Eurotopie.cz či Mateřského centra Oasa. Děti se mohou těšit na rozličné atrakce a návštěvníci akce zase na soutěže o zajímavé ceny. Programem bude po celý den provázet moderátor rádia Impuls Adam Kuřica.

Závěr bude letos nově patřit předání ceny Opavský Anděl pro nejlepší pracovníky v sociální oblasti v kategoriích: Poradenství, Práce s dětmi a Práce s dospělými. Akci za město v 10 hodin slavnostně zahájí a poté v 15 hodin předá ocenění náměstek primátora Josef Stiborský.


autor: www.opava-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.