> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Den sociálních služeb

vloženo: 11.06.2017           komentářů: 0

Horní náměstí ožije Dnem sociálních služeb

Smyslem Dne sociálních služeb, který letos proběhne již po dvanácté, je přiblížit široké veřejnosti sociální a související služby působící v Opavě, na které se lze v případě potřeby obrátit. Letošní ročník opět proběhne na Horním náměstí, a to ve středu 14. června od 10 do 16 hodin.

Zájemci budou moci získat informace od více než dvaceti poskytovatelů sociálních služeb z Opavy a okolí či si zakoupit výrobky chráněných dílen. „Novinkou bude měření tlaku a tělesného tuku, které provedou pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje, a také vyšetření zraku zástupci optiky. Obě aktivity budou samozřejmě zdarma,“ uvedla Monika Macháčová z odboru sociálních věcí, který celou akci organizuje. Nebude chybět pestrý doprovodný program, v němž vystoupí hudební a taneční talenti. Kromě profesionálního souboru Mažoretky AMA Opava to budou uživatelé místních sociálních služeb, například z Animy Vivy, Eurotopie.cz či Mateřského centra Oasa. Děti se mohou těšit na rozličné atrakce a návštěvníci akce zase na soutěže o zajímavé ceny. Programem bude po celý den provázet moderátor rádia Impuls Adam Kuřica.

Závěr bude letos nově patřit předání ceny Opavský Anděl pro nejlepší pracovníky v sociální oblasti v kategoriích: Poradenství, Práce s dětmi a Práce s dospělými. Akci za město v 10 hodin slavnostně zahájí a poté v 15 hodin předá ocenění náměstek primátora Josef Stiborský.


autor: www.opava-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.