> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opavští dopravní policisté žádají

vloženo: 08.06.2017           komentářů: 0

Opavští dopravní policisté žádají svědectví k dopravním nehodám

Deset minut před desátou hodinou dopolední 30. května 2017 došlo na ulici Těšínské v Opavě ke kolizní situaci mezi chodkyní a osobním automobilem. V té době 32letá místní žena přecházela po přechodu pro chodce na čtyřproudové silnici u supermarketu Lidl, a to se svým 9letým synem, přičemž vozidla jedoucí v pravém jízdním pruhu zastavila a jejich řidiči umožnili chodcům přecházení. V levém jízdním pruhu však přijížděl s největší pravděpodobností rychle jedoucí osobní automobil tmavé barvy a lehce narazil do nohy chodkyně. Poté neznámý řidič s nezjištěným vozem nezastavil a v jízdě pokračoval ve směru na opavskou městskou část Komárov. Při kolizní situaci utrpěla žena zranění lehčího charakteru a nechala se jednorázově ošetřit ve Slezské nemocnici Opava. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a pro řádné zdokumentování celé záležitosti je nutné zjistit osobu řidiče neznámého automobilu, aby se tento vyjádřil k předmětné věci. Jakékoli svědectví lze tedy kdykoli učinit na opavské policejní číslo 974 737 581.

Svědectví široké veřejnosti potřebují policisté ze skupiny dopravních nehod dopravního inspektorátu opavského územního odboru Policie České republiky i u dopravní nehody, která se stala kolem půl třetí odpoledne 31. května 2017 na ulici Hlučínské v Kravařích. Dosud nezjištěný řidič jel blíže neustanoveným motorovým vozidlem tovární značky Škoda Fabia nebo VW Polo ve směru od Dolního Benešova na Opavu, kdy z doposud nezjištěných příčin přejel do protisměru a narazil do muže ročníku narození 1988 z Opavska, který jel při okraji vozovky na jízdním kole. Po nárazu cyklista upadl na vozovku a utrpěl zranění lehčí povahy s nutností lékařského vyšetření a ošetření. K řádnému objasnění celé situace je zapotřebí svědeckých výpovědí přihlížejících osob a také výpověď doposud neznámého řidiče nezjištěného automobilu. Toto lze kdykoli telefonicky sdělit na opavské policejní číslo 974 737 581 či 974 737 575, případně osobně v budově opavských policistů na ulici Hrnčířské č. 17 v Opavě.

autor: por. Bc. René Černohorský

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.