> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opavští dopravní policisté žádají

vloženo: 08.06.2017           komentářů: 0

Opavští dopravní policisté žádají svědectví k dopravním nehodám

Deset minut před desátou hodinou dopolední 30. května 2017 došlo na ulici Těšínské v Opavě ke kolizní situaci mezi chodkyní a osobním automobilem. V té době 32letá místní žena přecházela po přechodu pro chodce na čtyřproudové silnici u supermarketu Lidl, a to se svým 9letým synem, přičemž vozidla jedoucí v pravém jízdním pruhu zastavila a jejich řidiči umožnili chodcům přecházení. V levém jízdním pruhu však přijížděl s největší pravděpodobností rychle jedoucí osobní automobil tmavé barvy a lehce narazil do nohy chodkyně. Poté neznámý řidič s nezjištěným vozem nezastavil a v jízdě pokračoval ve směru na opavskou městskou část Komárov. Při kolizní situaci utrpěla žena zranění lehčího charakteru a nechala se jednorázově ošetřit ve Slezské nemocnici Opava. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a pro řádné zdokumentování celé záležitosti je nutné zjistit osobu řidiče neznámého automobilu, aby se tento vyjádřil k předmětné věci. Jakékoli svědectví lze tedy kdykoli učinit na opavské policejní číslo 974 737 581.

Svědectví široké veřejnosti potřebují policisté ze skupiny dopravních nehod dopravního inspektorátu opavského územního odboru Policie České republiky i u dopravní nehody, která se stala kolem půl třetí odpoledne 31. května 2017 na ulici Hlučínské v Kravařích. Dosud nezjištěný řidič jel blíže neustanoveným motorovým vozidlem tovární značky Škoda Fabia nebo VW Polo ve směru od Dolního Benešova na Opavu, kdy z doposud nezjištěných příčin přejel do protisměru a narazil do muže ročníku narození 1988 z Opavska, který jel při okraji vozovky na jízdním kole. Po nárazu cyklista upadl na vozovku a utrpěl zranění lehčí povahy s nutností lékařského vyšetření a ošetření. K řádnému objasnění celé situace je zapotřebí svědeckých výpovědí přihlížejících osob a také výpověď doposud neznámého řidiče nezjištěného automobilu. Toto lze kdykoli telefonicky sdělit na opavské policejní číslo 974 737 581 či 974 737 575, případně osobně v budově opavských policistů na ulici Hrnčířské č. 17 v Opavě.

autor: por. Bc. René Černohorský

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.