> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Diskuzní večer / Jánské Koupele

vloženo: 06.06.2017           komentářů: 0

Nad budoucností lázeňského areálu v Jánských Koupelích se vznáší mnoho otazníků. Diskuzní večer nabídne několik různých alternativ... V úterý 13/6 v Klubu Art v Opavě.

JÁNSKÉ KOUPELE. MINULOST A BUDOUCNOST LÁZEŇSKÉHO AREÁLU

Nad budoucností lázeňského areálu v Jánských Koupelích se vznáší mnoho otazníků. Lázně byly v Jánský Koupelích v provozu již od počátku 19. století a po roce 1895 zaznamenaly v souvislosti s investicemi rodu Razumovských pozoruhodný rozvoj, který vrcholil obdobím první českoslovesné republiky. Od 40. let 20. stol. sloužil areál velmi různorodým účelům, mj. jako vězeňský tábor pro spojenecké důstojníky. Dnes je celý lázeňský komplex ve špatném technickém stavu. Do veřejného prostoru pronikají informace o možném odejmutí památkové ochrany komplexu a tím také otevření cesty k následným demolicím. Diskuzní večer si klade za cíl podat veřejnosti informace o historii i současnosti lázeňského areálu. Přiblížena budou specifika památkové ochrany a otázky možného řešení situace Jánských Koupelí se zastoupením různých alternativ. Pozvání do diskuze přijali zástupci Národního památkového ústavu Hana Pavelková, Romana Rosová a Michal Zezula, zástupci obecní sámosprávy ve Starých Těchanovicích Luděk Kozák a Petr Chroust a také restaurátor Tomáš Skalík. Večerem bude provázet Jiří Siostrzonek.

Pořádá OKO - Opavská kulturní organizace

autor: http://oko-opava.cz/

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.