> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Den dětí

vloženo: 04.06.2017           komentářů: 0

Po dobu tří dnů ve třech areálech Slezského zemského muzea s dětmi slavime DEN DĚTÍ. V Památníku Petra Bezruče, Národním památníku II. světové války a v Historické výstavní budově připravujeme den plný zábavy, her a soutěží pro všechny děti.


PAMÁTNÍK PETRA BEZRUČE, Ostrožná 35, Opava
1. 6. 2017 od 15.00 do 18.00 hodin

15.00–16.00 čtení pohádek regionálního spisovatele Františka Čečetky: Vláček kolejáček, Ťapka a bílý Damijánek
16.00–18.00 výtvarná a tvořivá dílna – výroba špejlového divadélka, malování na sklo
Vstup zdarma


NÁRODNÍ PAMÁTNÍK II. SVĚTOVÉ VÁLKY, Hrabyně 192
3. 6. 2017 od 13.00 do 17.00 hodin

Den dětí je realizován ve spolupráci se ZŠ Hrabyně a restaurací U Památníku. Po expozici památníku se mohou děti projít s kostýmovanými průvodci, kteří jim budou dávat úkoly. Po splnění všech úkolů budou děti odměněny malými dárečky. Venku zase rozvinou svou šikovnost a fyzickou zdatnost na dalších atrakcích.
Děti do 15 let mají vstup do areálu zdarma.


HISTORICKÁ VÝSTAVNÍ BUDOVA, Komenského 10, Opava
4. 6. 2017 od 13.00 do 17.00 hodin

Program pro děti bude částečně tematicky spojen s výstavou Jan II. kníže z Lichtenštejna. Mecenáš a donátor Slezského zemského muzea.
Malí návštěvníci v doprovodu rodičů se hravou formou zaměří na zkoumání uměleckých děl pomocí fyzikálních a optických pokusů.
Děti do 15 let mají na tuto akci vstup zdarma.

autor: Slezské zemské muzeum

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.