> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Odcizení kabelek na Opavsku

vloženo: 31.05.2017           komentářů: 0


V těchto dnech jednotliví policisté z územního odboru Policie České republiky v Opavě přijali oznámení o několika případů majetkové trestné činnosti spočívající v krádežích volně odložených kabelek případně různých osobních věcí a cenností z příručních tašek.

Tak například přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku nyní prověřují policisté z opavského obvodního oddělení, poněvadž doposud neznámý pachatel chvíli po osmé hodině ranní 30. května 2017 využil chvilkové nepozornosti místní 49leté ženy a ze židle u barového pultu v kavárně na ulici Popské v Opavě odcizil volně odloženou kabelku černé barvy, ve které se nacházely dioptrické brýle, svazek klíčů, mobilní telefon značky Nokia, dámská koženková peněženka, finanční hotovost 4 tisíce korun, různé osobní doklady a platební karty. Čímž vznikla celková hmotná škoda ve výši 12 400 korun.

Přibližně ve stejné dopolední době téhož dne k obdobnému skutku došlo na ulici Na Potůčku v Hradci nad Moravicí, kde neznámá osoba způsobila místní 68leté ženě celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši téměř 3 tisíce korun. V době kolem půl deváté dopoledne totiž výše uvedená žena si na chodník před prodejnou textilu na chvíli odložila svou dámskou kabelku, která obsahovala mobilní telefon značky Nokia, dámskou peněženku, finanční hotovost, různé osobní doklady a platební karty a svou nepozorností tak přispěla ke krádeži a k protiprávnímu jednání majetkového charakteru.

Policisté a kriminalisté na bezplatné lince tísňového volání Policie České republiky čísla 158 rádi kdykoli přijmou jakékoli svědectví, které by přispělo k zjištění osoby či osob pachatelů výše uvedených případů, případně k nálezů odcizených věcí, osobních dokladů a platebních karet.

autor: por. Bc. René Černohorský

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.