> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Odcizení kabelek na Opavsku

vloženo: 31.05.2017           komentářů: 0


V těchto dnech jednotliví policisté z územního odboru Policie České republiky v Opavě přijali oznámení o několika případů majetkové trestné činnosti spočívající v krádežích volně odložených kabelek případně různých osobních věcí a cenností z příručních tašek.

Tak například přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku nyní prověřují policisté z opavského obvodního oddělení, poněvadž doposud neznámý pachatel chvíli po osmé hodině ranní 30. května 2017 využil chvilkové nepozornosti místní 49leté ženy a ze židle u barového pultu v kavárně na ulici Popské v Opavě odcizil volně odloženou kabelku černé barvy, ve které se nacházely dioptrické brýle, svazek klíčů, mobilní telefon značky Nokia, dámská koženková peněženka, finanční hotovost 4 tisíce korun, různé osobní doklady a platební karty. Čímž vznikla celková hmotná škoda ve výši 12 400 korun.

Přibližně ve stejné dopolední době téhož dne k obdobnému skutku došlo na ulici Na Potůčku v Hradci nad Moravicí, kde neznámá osoba způsobila místní 68leté ženě celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši téměř 3 tisíce korun. V době kolem půl deváté dopoledne totiž výše uvedená žena si na chodník před prodejnou textilu na chvíli odložila svou dámskou kabelku, která obsahovala mobilní telefon značky Nokia, dámskou peněženku, finanční hotovost, různé osobní doklady a platební karty a svou nepozorností tak přispěla ke krádeži a k protiprávnímu jednání majetkového charakteru.

Policisté a kriminalisté na bezplatné lince tísňového volání Policie České republiky čísla 158 rádi kdykoli přijmou jakékoli svědectví, které by přispělo k zjištění osoby či osob pachatelů výše uvedených případů, případně k nálezů odcizených věcí, osobních dokladů a platebních karet.

autor: por. Bc. René Černohorský

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.