> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

HVOZDNICKÝ EXPRES - zahájení provoz

vloženo: 26.05.2017           komentářů: 0

Hvozdnický expres - Setkání občanů spojené s oslavou 125 let železniční tratě 27. a 28.5.2017
18.5.2017

2. setkání občanů a obcí spojené a s oslavou 125 let provozu železniční tratě Opava Horní Benešov.

Pro občany i hosty je připraven kulturní a zábavný program: Bigbeatová skupina z Mikolajic, slavnostní zahájení, vystoupení předškolat z MŠ Slavkov, děti ze ZŠ Štáblovice, ochotníci z Deštné, skupina Monteráčci ze ZŠ Slavkov, Bohdanovské kopretiny a ženy, ženský pěvecký sbor Otice, dechová hudba SDH Dolní Životice, presentace MAS Opavsko, od 17.30 hodin zahraje DJ Lukáš Král ze Slavkova.

Historický kolotoč pro děti, skákací hrad, skluzavka, trampolína, malování na tvář, malování fi gurek, střelba z kuše a lukostřelba, cukrová vata, ukázky místních řemeslníků, výborné občerstvení od místních sportovců a rybářů, slavkovské koláče ze ŠJ. Doprava účastníků setkání je zajištěna historickým vlakem „Hurvínek“ a „Hvozdnickým expresem“. V sobotu a neděli ze směru od Opavy do Slavkova v 8:47, 12:00, 17:47 hod. Ze směru od Svobodných Heřmanic do Slavkova v 9:45, 13:00, 18:45 hod.
Jízdní řád a další informace najdete na http://www.railwaycapital.cz/jizdni-rady

autor: http://www.railwaycapital.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.