> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Den dětí oslavencům dovolí

vloženo: 24.05.2017           komentářů: 0

Den dětí oslavencům dovolí stát se na chvíli lukostřelcem, vojákem nebo šermířem


Den plný zábavy, soutěží, atrakcí a kulturních vystoupení zažijí malí Opavané na letošních oslavách Dne dětí. Konají se v sobotu 3. a v neděli 4. června.

V sobotu odpoledne od 13 do 18 hodin v Městských sadech si děti mohou zaskákat na nafukovacích atrakcích či projet na kolotoči, vyzkoušet si různé druhy sportů jako např. aikido, taekwon-do, judo, šerm, lukostřelbu, střelbu, hokejbal nebo jízdu na kolečkových bruslích. A pak si odpočinout u zábavných a kreativních soutěží nebo se nechat vyfotit v divadelním kostýmu ve fotokoutku. K nahlédnutí bude také armádní, policejní a hasičská technika. Děti si budou moci ověřit své znalosti ze zdravovědy. Nově bude připraveno stanoviště – hrací louka pro děti do 3 let.

Společně s otevřením stanovišť začne také v zadní části sadů již 5. ročník folklórního festivalu dětských souborů nazvaný Děcka, poče se hrač a představí se na něm Mała Strzecha z Ratiboře, Tatry z Ratułówa, Ďumbier z Liptovského Mikuláše, Klobučánek z Valašských Klobouk, Burianky z Bolatic, Malá Bejatka ze Štítiny, Úsměv z Opavy, Cimbálová muzika ZUŠ V. Kálika a SVČ Opava a Cimbálová muzika ZUŠ Háj ve Slezsku.

V neděli 4. června od 10 do 16 hodin se děti mohou v kostele sv. Václava stát součástí příběhu, kterých je plný, stačí je jen najít… Pro rodiče a děti budou v kostele sv. Václava vedle Domu umění připraveny úkoly inspirované životem svatých, které lze najít na freskách kostela. Expozice Cesta města v Obecním domě bude pro změnu plná hudby, stačí se jen zaposlouchat… Úkoly zde budou souviset s aktuální výstavou o opavském hudebním skladateli.

V historické výstavní budově Slezského zemského muzea se malí návštěvníci, v doprovodu svých rodičů, hravou formou zaměří na zkoumání uměleckých děl pomocí fyzikálních a optických pokusů. Během dne si mohou vytvořit i své vlastní umělecké dílo. A to vše od 13 do 17 hodin. Děti do 15 let mají na tuto akci vstup zdarma.

Slezské divadlo nabídne v 15 hodin pohádku Jana Karafiáta ze života svatojánků Broučci. V prodeji je již vstupné za zvýhodněnou cenu 20 Kč pro děti i jejich doprovod. Délka představení je 90 minut (s 1 přestávkou).

V případě deštivého počasí se venkovní soutěže a aktivity přesouvají na 10. června opět do Městských sadů v čase od 13 do 18 hodin. Program v muzeu, Domě umění, Obecním domě a divadle proběhne za každého počasí 4. června. Všechny aktivity a atrakce jsou pro děti i jejich doprovod v obou uvedených termínech zdarma (s výjimkou slezského divadla a Slezského zemského muzea).

Opavský dětský den pořádá Statutární město Opava ve spolupráci s těmito organizacemi: Aikido Dojo Opava, Angličtina pro děti, s.r.o., Divadlo Gafa, Eurotopia Opava o.p.s., HZS Moravskoslezského kraje, územní odbor Opava, Judo TJ Slezan Opava, Junák – Český skaut, z. s., Klub deskových her Pajdulák, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, p. o., Lukostřelecký oddíl TJ Opava, z. s., Masarykova střední škola zemědělská a VOŠ, Opava, p. o., Mateřské centrum OASA, Mládež ČČK Opava, Modrý slon s.r.o., Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat, Oblastní spolek ČČK Opava, Opatherm a.s., Opavská kulturní organizace, p. o., Policie ČR, územní odbor Opava, Slezské divadlo Opava, p. o., Slezské gymnázium, Opava, p. o., Slezská nemocnice v Opavě, p. o., Slezské zemské muzeum, Sportovní kurzy.cz, Street hockey club Opava, Středisko volného času Opava, p. o., Technické služby Opava, s. r. o., Taekwon-do Opava, TJ Slezan Opava, oddíl sportovního šermu, TK Dancing Roses, 53. Pluk průzkumu a elektronického boje, SebeRevolta Opava.

autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.