> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Den dětí oslavencům dovolí

vloženo: 24.05.2017           komentářů: 0

Den dětí oslavencům dovolí stát se na chvíli lukostřelcem, vojákem nebo šermířem


Den plný zábavy, soutěží, atrakcí a kulturních vystoupení zažijí malí Opavané na letošních oslavách Dne dětí. Konají se v sobotu 3. a v neděli 4. června.

V sobotu odpoledne od 13 do 18 hodin v Městských sadech si děti mohou zaskákat na nafukovacích atrakcích či projet na kolotoči, vyzkoušet si různé druhy sportů jako např. aikido, taekwon-do, judo, šerm, lukostřelbu, střelbu, hokejbal nebo jízdu na kolečkových bruslích. A pak si odpočinout u zábavných a kreativních soutěží nebo se nechat vyfotit v divadelním kostýmu ve fotokoutku. K nahlédnutí bude také armádní, policejní a hasičská technika. Děti si budou moci ověřit své znalosti ze zdravovědy. Nově bude připraveno stanoviště – hrací louka pro děti do 3 let.

Společně s otevřením stanovišť začne také v zadní části sadů již 5. ročník folklórního festivalu dětských souborů nazvaný Děcka, poče se hrač a představí se na něm Mała Strzecha z Ratiboře, Tatry z Ratułówa, Ďumbier z Liptovského Mikuláše, Klobučánek z Valašských Klobouk, Burianky z Bolatic, Malá Bejatka ze Štítiny, Úsměv z Opavy, Cimbálová muzika ZUŠ V. Kálika a SVČ Opava a Cimbálová muzika ZUŠ Háj ve Slezsku.

V neděli 4. června od 10 do 16 hodin se děti mohou v kostele sv. Václava stát součástí příběhu, kterých je plný, stačí je jen najít… Pro rodiče a děti budou v kostele sv. Václava vedle Domu umění připraveny úkoly inspirované životem svatých, které lze najít na freskách kostela. Expozice Cesta města v Obecním domě bude pro změnu plná hudby, stačí se jen zaposlouchat… Úkoly zde budou souviset s aktuální výstavou o opavském hudebním skladateli.

V historické výstavní budově Slezského zemského muzea se malí návštěvníci, v doprovodu svých rodičů, hravou formou zaměří na zkoumání uměleckých děl pomocí fyzikálních a optických pokusů. Během dne si mohou vytvořit i své vlastní umělecké dílo. A to vše od 13 do 17 hodin. Děti do 15 let mají na tuto akci vstup zdarma.

Slezské divadlo nabídne v 15 hodin pohádku Jana Karafiáta ze života svatojánků Broučci. V prodeji je již vstupné za zvýhodněnou cenu 20 Kč pro děti i jejich doprovod. Délka představení je 90 minut (s 1 přestávkou).

V případě deštivého počasí se venkovní soutěže a aktivity přesouvají na 10. června opět do Městských sadů v čase od 13 do 18 hodin. Program v muzeu, Domě umění, Obecním domě a divadle proběhne za každého počasí 4. června. Všechny aktivity a atrakce jsou pro děti i jejich doprovod v obou uvedených termínech zdarma (s výjimkou slezského divadla a Slezského zemského muzea).

Opavský dětský den pořádá Statutární město Opava ve spolupráci s těmito organizacemi: Aikido Dojo Opava, Angličtina pro děti, s.r.o., Divadlo Gafa, Eurotopia Opava o.p.s., HZS Moravskoslezského kraje, územní odbor Opava, Judo TJ Slezan Opava, Junák – Český skaut, z. s., Klub deskových her Pajdulák, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, p. o., Lukostřelecký oddíl TJ Opava, z. s., Masarykova střední škola zemědělská a VOŠ, Opava, p. o., Mateřské centrum OASA, Mládež ČČK Opava, Modrý slon s.r.o., Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat, Oblastní spolek ČČK Opava, Opatherm a.s., Opavská kulturní organizace, p. o., Policie ČR, územní odbor Opava, Slezské divadlo Opava, p. o., Slezské gymnázium, Opava, p. o., Slezská nemocnice v Opavě, p. o., Slezské zemské muzeum, Sportovní kurzy.cz, Street hockey club Opava, Středisko volného času Opava, p. o., Technické služby Opava, s. r. o., Taekwon-do Opava, TJ Slezan Opava, oddíl sportovního šermu, TK Dancing Roses, 53. Pluk průzkumu a elektronického boje, SebeRevolta Opava.

autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.