> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezský FC v předposledním kole

vloženo: 21.05.2017           komentářů: 0

SFC jede na opačnou stranu republiky, čeká ho Sokolov
Slezský FC v předposledním kole Fortuna národní ligy zajíždí na daleký výjezd přes celou Českou republiku až do Sokolova. V zápase, který má výkop v neděli 21. května od 16 hodin na sokolovském stadionu, půjde oběma týmům o hodně.

Opavští borci ze třetího místa tabulky ztrácejí na druhý Baník tři body. Ostravu ale ve šlágru kola čeká duel s vedoucí Olomoucí, která už má postup v kapse. Dá se očekávat, že ostravský celek může ztratit a v případě opavské výhry v Sokolově bude závěr soutěže ještě hodně zajímavý.

Nedělní utkání je ovšem velice důležité také pro Sokolov. Na čtrnácté příčce tabulky má čtyřbodový náskok nad předposledními Vítkovicemi. Pokud by Opavu porazil, definitivně by se udržel v soutěži i pro příští sezonu. Lze předpokládat, že domácí pro to udělají vše. Mimo jiné to v rozhovoru pro Sokolovský deník potvrdil jejich trenér Vítězslav Hejret.

„Chceme podat náš maximální výkon, bez jakýchkoliv pochybností, a zápas vyhrát. Z hráčů cítíme velké odhodlání. Opava patří mezi tři nejlepší celky soutěže, svou kvalitu potvrzují svými výsledky. My jsme ale vnitřně absolutně přesvědčeni o tom, že uspějeme,“ poznamenal.

Letošní ročník je pro Západočechy tvrdým vystřízlivěním z úspěchů minulých let. Tohoto stabilního účastníka naší druhé nejvyšší fotbalové soutěže jsme byli zvyklí vídat ve svrchních patrech tabulky. Loni vybojoval pěkné čtvrté místo, předloni skončil o příčku níže. Sezona 2016/2017 se ovšem pro klub táhne v duchu výsledkové mizérie.

Sokolovští zatím dokázali vyhrát pouze šestkrát, přičemž se dají považovat za remízového krále druhé ligy. K remíze zápas dovedli celkem v jedenácti případech. Hned pět ze šesti výher Baník uhrál na domácím hřišti, které je mimochodem obehnáno atletickou drahou a mnoho mužstev sem nejezdí rádo. Opava je určitě jedním z nich. V uplynulé sezoně zde urvala remízu 1:1 až proměněnou penaltou ze závěru. I když sokolovský stadion dříve býval těžko dobytnou tvrzí, letos zde Hejretův celek už čtyřikrát padl.

Oba soupeři se naposledy potkali loni v listopadu na opavském stadionu v Městských sadech. Za hosty otevřel skóre Sadílek už v deváté minutě. Opava ale dokázala otočit na 2:1, přestože po pětadvaceti minutách musel kvůli červené kartě předčasně pod sprchy Honza Žídek. Po delší době jsme tak tohoto protivníka dokázali porazit. Obě měření sil z minulé sezony skončila remízou, v předchozím ročníku jsme pak doma se Západočechy remizovali bez branek a na jeho půdě následně prohráli 1:2.

V posledním klání sice Sokolov podlehl ostravskému Baníku 0:3, ale nevedl si špatně a vypracoval si několik dobrých příležitostí ke skórování. Není divu, tým rozhodně nemá špatný. Zkušenostmi s ligou disponuje záložník Petr Glaser, jenž působil v brněnské Zbrojovce. Ten je mimochodem s devíti brankami nejlepším střelcem mužstva.

Zapomínat nesmíme ani na šikovného útočníka Vojtěcha Přeučila, který dříve oblékal dres Dukly Praha. Dlouholetou oporou mezi třemi tyčemi je Jaroslav Belaň a v obraně se západočeský celek delší dobu může opírat také o kvalitního zadáka v podobě Zbyňka Vondráčka. Na soupisce Sokolov má například ostříleného slovenského obránce Martina Dobrotku, který hrával za Slovan Bratislava, pražskou Slavii anebo Baník Ostrava.

Utkání startuje v neděli 21. května od 16 hodin a jeho průběh můžete sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu http://www.onlajny.com/match/index/date/2017-05-21/id/176928
Bezpečnostní informace pro opavské fanoušky

Utkání bylo Ligovou fotbalovou asociací, FK Baník Sokolov a Policií ČR vyhodnoceno jako rizikové. Níže přinášíme dokument s důležitými informacemi ze strany sokolovského klubu./http://www.sfc.cz/files/bezpecnostni_informace_sokolov.pdf

autor: SFC Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.