> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezský FC v předposledním kole

vloženo: 21.05.2017           komentářů: 0

SFC jede na opačnou stranu republiky, čeká ho Sokolov
Slezský FC v předposledním kole Fortuna národní ligy zajíždí na daleký výjezd přes celou Českou republiku až do Sokolova. V zápase, který má výkop v neděli 21. května od 16 hodin na sokolovském stadionu, půjde oběma týmům o hodně.

Opavští borci ze třetího místa tabulky ztrácejí na druhý Baník tři body. Ostravu ale ve šlágru kola čeká duel s vedoucí Olomoucí, která už má postup v kapse. Dá se očekávat, že ostravský celek může ztratit a v případě opavské výhry v Sokolově bude závěr soutěže ještě hodně zajímavý.

Nedělní utkání je ovšem velice důležité také pro Sokolov. Na čtrnácté příčce tabulky má čtyřbodový náskok nad předposledními Vítkovicemi. Pokud by Opavu porazil, definitivně by se udržel v soutěži i pro příští sezonu. Lze předpokládat, že domácí pro to udělají vše. Mimo jiné to v rozhovoru pro Sokolovský deník potvrdil jejich trenér Vítězslav Hejret.

„Chceme podat náš maximální výkon, bez jakýchkoliv pochybností, a zápas vyhrát. Z hráčů cítíme velké odhodlání. Opava patří mezi tři nejlepší celky soutěže, svou kvalitu potvrzují svými výsledky. My jsme ale vnitřně absolutně přesvědčeni o tom, že uspějeme,“ poznamenal.

Letošní ročník je pro Západočechy tvrdým vystřízlivěním z úspěchů minulých let. Tohoto stabilního účastníka naší druhé nejvyšší fotbalové soutěže jsme byli zvyklí vídat ve svrchních patrech tabulky. Loni vybojoval pěkné čtvrté místo, předloni skončil o příčku níže. Sezona 2016/2017 se ovšem pro klub táhne v duchu výsledkové mizérie.

Sokolovští zatím dokázali vyhrát pouze šestkrát, přičemž se dají považovat za remízového krále druhé ligy. K remíze zápas dovedli celkem v jedenácti případech. Hned pět ze šesti výher Baník uhrál na domácím hřišti, které je mimochodem obehnáno atletickou drahou a mnoho mužstev sem nejezdí rádo. Opava je určitě jedním z nich. V uplynulé sezoně zde urvala remízu 1:1 až proměněnou penaltou ze závěru. I když sokolovský stadion dříve býval těžko dobytnou tvrzí, letos zde Hejretův celek už čtyřikrát padl.

Oba soupeři se naposledy potkali loni v listopadu na opavském stadionu v Městských sadech. Za hosty otevřel skóre Sadílek už v deváté minutě. Opava ale dokázala otočit na 2:1, přestože po pětadvaceti minutách musel kvůli červené kartě předčasně pod sprchy Honza Žídek. Po delší době jsme tak tohoto protivníka dokázali porazit. Obě měření sil z minulé sezony skončila remízou, v předchozím ročníku jsme pak doma se Západočechy remizovali bez branek a na jeho půdě následně prohráli 1:2.

V posledním klání sice Sokolov podlehl ostravskému Baníku 0:3, ale nevedl si špatně a vypracoval si několik dobrých příležitostí ke skórování. Není divu, tým rozhodně nemá špatný. Zkušenostmi s ligou disponuje záložník Petr Glaser, jenž působil v brněnské Zbrojovce. Ten je mimochodem s devíti brankami nejlepším střelcem mužstva.

Zapomínat nesmíme ani na šikovného útočníka Vojtěcha Přeučila, který dříve oblékal dres Dukly Praha. Dlouholetou oporou mezi třemi tyčemi je Jaroslav Belaň a v obraně se západočeský celek delší dobu může opírat také o kvalitního zadáka v podobě Zbyňka Vondráčka. Na soupisce Sokolov má například ostříleného slovenského obránce Martina Dobrotku, který hrával za Slovan Bratislava, pražskou Slavii anebo Baník Ostrava.

Utkání startuje v neděli 21. května od 16 hodin a jeho průběh můžete sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu http://www.onlajny.com/match/index/date/2017-05-21/id/176928
Bezpečnostní informace pro opavské fanoušky

Utkání bylo Ligovou fotbalovou asociací, FK Baník Sokolov a Policií ČR vyhodnoceno jako rizikové. Níže přinášíme dokument s důležitými informacemi ze strany sokolovského klubu./http://www.sfc.cz/files/bezpecnostni_informace_sokolov.pdf

autor: SFC Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun